РАТУША В ТЕРЕБОВЛІ

11.03.2016 | Автор: | Категорія: Пам’ятки | Пам’ятні місця

Здавна головним символом місцевого самоврядування  та незалежності в давніх містах і містечках були ратуші. Двоповерхова міська ратуша в Теребовлі споруджена в кінці XVIII – початку XIX століття й використовувалася в якості резиденції губернатора повітового міста.

Переглянути на мапі →

На верхівці вежі було встановлено флюгер у вигляді герба Теребовлі, а на фасадній стіні – ядро, знайдене на фортеці. У холі магістрату на стінах висіли давні пам’ятки: два королівські дипломи з привілеями для міста від 1660 року, стара карта Теребовлі, ярмаркові привілеї, надані австрійським цісарем Йосифом ІІ.

Архітектурно ратуша побудована в еклектичному стилі та являє собою симетричний прямокутний двоповерховий периметр (33 м х 17 м) під чотирисхилим дахом з триярусною вежею-надбудовою.

Пізніше, в ХІХ столітті, крім резиденції бурмістра, в будівлі знаходилась перша міська польська загальноосвітня школа, що діяла до 1890 року. Тут же, з 1907 року розмістили й новостворену польську гімназію й змінили внутрішнє планування.

В боях за Теребовлю під час першої світової війни 1914 – 1918 років будівля була зруйнована разом з архівом. У міжвоєнний період (1918 – 1939) ратушу відбудували, проте за новоствореним проектом, що, за свідченням дослідників,  призвело до втрати її архітектурної цінності.

З того часу, окрім втрати під час Другої світової та відновленню в 1970 році міського годинника, ратуша більше не змінювала свій зовнішній вигляд, продовжуючи виконувати функції з управління міським життям — тут і сьогодні розташований магістрат Теребовлянського міської ради та інші державні установи.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2784 публікацій.

Коментарі (2)

  1. […] ратуші в Бережанах, Бучачі, Зборові, Підгайцях, Теребовлі, Товстому, Чорткові, Язлівці. Втрачено ратушні будівлі […]

  2. […] двоповерхову ратушу у класично­му стилі (вхідну групу завершує портик, будівлю вінчає вежа з механічним годинником-курантами, що відбива­ють кожну годину, а також кожні 15 хвилин); […]

Залишити відповідь