Теплохід “Герой Танцоров”

07.05.2012 | Автор: | Категорія: Транспорт

Теплохід “Герой Танцоров”

“Герой Г.Танцоров” — круїзний теплохід у місті Тернополі.

Теплохід збудований на Бобруйському судноремонтному заводі у 1963 році. Майже 5 років  ходив по Дністру за маршрутом від Старої Ушиці Хмельницької області до Мельниці-Подільської Тернопільської області. Тоді судно мало назву «Заліщики». Згодом його транспортували в Тернопіль (на той час в місті вже був теплохід ПТ-50 та два пасажирських катера “ПК-52” і “ПК-55”). Після появи теплохода на Комсомольському озері, що в Тернополі, його перейменували на честь Героя Радянського Союзу Григорія Танцорова.

На початку 1990-х років Морську школу, якій підпорядковувались теплоходи, розформували, і, щоб зберегти судна від розбазарювання, їх передали в оренду приватній фірмі «Торговий Дім, Тернопіль». Однак нестабільна економіка держави призвела до того, що новий власник випускав у рейс лише один теплохід — «Герой Танцоров». Інший — ПТ-50 не працював. У 2005 році теплоходи передали на баланс комунальному підприємству «Тернопільелектротранс», яке до того обслуговувало випуск на лінії тільки тролейбусів.

Після капітального ремонту «Героя Танцорова», який здійснили у 2006 році, йому замінили ходову рубку на нову, зроблену з кузова тролейбуса «Škoda 9Tr» (парковий номер 76).

У 2010 році після ремонту розпочав роботу теплохід ПТ-50, якому дали назву «Капітан Т.Г. Парій».

Зараз є три діючі зупинки теплоходів: пристань «Центр», причали «Ресторан “Хутір”» і «Дальній пляж» (тимчасовий). Вартість квитка за повне коло (станом на 2011 рік) становить 10 гривень, в один кінець (до «Ресторану “Хутір”», «Дальнього пляжу» або тільки звідти) – 5 гривень. Вартість квитка для дітей віком від 5 до 10 років становить 50% від повної вартості, до 5 років – безкоштовно.

За матеріалами Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1877 публікацій.

Залишити відповідь