“Я там, де є благословіння”

26.12.2011 | Автор: | Категорія: Фестивалі | Конкурси

 

Відкритий європейський фестиваль духовної пісні "Я там, де є благословіння"

16-17 квітня 2011 року в м. Тернополі відбувся перший відкритий європейський фестиваль духовної пісні «Я там, де є благословіння» за ініціативи Тернопільської міської ради та за підтримки міського голови Тернополя Сергія Надала. Ідея фестивалю зродилася у Олександра Смика, відомого барда, поета, а зараз начальника управління культури Тернопільської міської ради, назва ж постала із його віршованих слів:

Живу, збираючи каміння, молитву звожу до небес.
Я там, де є благословення, де висоту вінчає хрест.
Я там, де друзі і родина, а з ними – всі місця святі.
Я там, де слово Батьківщина не промовляють в суєті.

В конкурсі взяли участь понад 1000 учасників, які змагалися в трьох категоріях «Хорове мистецтво», «Малі вокальні форми» і «Індивідуальні виконавці». Конкурс супроводжували супутні заходи, зокрема: виставка «Сакральне мистецтво Волині», виставка мистецьких робіт в’язнів, виставка сакральної архітектури.

Також протягом тижня у Тернополі діяла школа писанкарства.

Фестиваль був міжконфесійним. Це приємно, бо там, де мир і злагода, там є добробут і спокій. Привітати учасників фестивалю завітали високо достойні представники української автокефальної православної церкви, української православної церкви Київського патріархату, учасники також отримали вітання та благословення від патріарха Української греко-католицької церкви.

На ініціативу мерії активно відгукнулися священики. Родзинкою фестивалю стало те, що у суботу, о 12:00 одночасно задзвонили дзвони усіх церков Тернополя , а у неділю, о 13:00 всі церковні хори міста співали духовні пісні перед храмами.

Найвищу нагороду у фестивалі здобула львів’янка, відома співачка Софія Федина.

 За матеріалами УСІМ МГОУ "Четверта Хвиля"

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1932 публікацій.

Залишити відповідь