ПУСТОВІДКО Лідія Федорівна

07.02.2018 | Автор: | Категорія: Бібліографи | Бібліотекарі

ПУСТОВІДКО Лідія Федорівна (29.05.1922, м. Валуйки Бєлгородської області (РФ) –  бібліотекознавець, бібліотекар, бібліограф.

Після закінчення середньої школи в 1940-му вступила на перший курс Воронезького стоматологічного інституту. Брала участь у ІІ Світовій війні. У складі 65-ї діючої армії брала участь у Сталінградській битві, боях на Курській дузі, операції «Багратіон» та Вісло-Одерській операції. Л. Пустовідко нагороджена бойовими та ювілейними орденами. У медицину після закінчення війни Лідія Федорівна не повернулася. Закінчила Харківський бібліотечний інститут.

На Тернопільщину Л. Пустовідко приїхала разом із чоловіком Федором Мартиновичем у 1950 р.  Спочатку жили в м. Теребовлі, де впродовж 13 років Лідія Федорівна працювала викладачем бібліотекознавства та бібліографії в Теребовлянському культурно-освітньому технікумі.

У 1963 р. влаштувалася на роботу в Тернопільську обласну бібліотеку: спочатку старшим бібліотекарем абонемента, а з червня 1964-го – бібліографом-краєзнавцем бібліографічного відділу. У творчому доробку Лідії Федорівни – бібліографічні видання серій:

  • «З історії рідного краю»,
  • «Їх іменами названо вулиці міста»,
  • «До 30-річчя Великої Перемоги».

У рамках серії «Люди нашого краю» вона підготувала низку матеріалів про видатних діячів науки, культури та освіти:

  • «Академік В. М. Гнатюк: (до 100-річчя від дня народження)»,
  • «Їй аплодував світ: до 100-річчя від дня народження Соломії Крушельницької»,
  • «Василь Стефаник і Тернопільщина»
  • та ін.

Упродовж 1969–1974 рр. Л. Пустовідко була укладачем «Календаря знаменних і пам’ятних
дат по Тернопільській області на … рік». Співукладачами окремих випусків посібника були
історик М. Глинський та мистецтвознавець П. Медведик.

Велику увагу Л. Пустовідко приділяла веденню Зведеного краєзнавчого каталогу, започаткованого бібліотекою в 1946 р. Щоденна копітка праця з його формування вимагала професійного та наукового підходу, знання історії краю.

З особливою теплотою згадує Лідія Федорівна роботу над створенням ґрунтовної науково-допоміжної історико-краєзнавчої бази для написання книги «Тернопільська область» із
26-томного видання «Історія міст і сіл Української РСР».

Разом із С. Полонською, завідувачкою бібліографічного відділу Тернопільської обласної бібліотеки для дорослих ім. В. Затонського, вона опрацьовувала матеріали в Державній історич-
ній бібліотеці, ЦНБ АН УРСР, Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника, Житомирській обласній та інших книгозбірнях. Цю роботу високо оцінили укладачі видання.

Л. Пустовідко протягом восьми років (1978–1985) обіймала посаду завідувачки читального залу бібліотеки Тернопільського кооперативно-го технікуму. За роки роботи заслужила шану і
викладачів, і студентів.

Лідію Федорівну за багаторічну сумлінну працю та досягнуті успіхи нагороджено Почесною грамотою Міністерства культури України, грамотами обласного управління культури, місцевих
органів влади.

Нині, перебуваючи на заслуженому відпочинку, вона веде активний спосіб життя. Продовжує
зустрічатися з молоддю, підтримує теплі, дружні стосунки з колегами-однодумцями, є частим гостем бібліотеки.

Життя Лідії Федорівни – це приклад служіння обраній професії, прояв безкорисливості, патріотизму, доброзичливого та уважного ставлення до людей, любові до рідного краю.

Джерело

Іванків, М. І. Лідія Пустовідко: співпричетність часу та долі [Текст] / М.І. Іванків // Бібліотечна планета. – 2012. – № 2. – С. 38. – (Ювілеї та ювіляри).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2288 публікацій.

Залишити відповідь