ПОЛЬСЬКИЙ ЦВИНТАР | Кременець

ПОЛЬСЬКИЙ ЦВИНТАР
Польський цвинтар засновано у 1890 році на схилах гори Воловиці відповідно до ініціативи Антонія Полмацького, після того, коли Туницький та Василіанські цвинтарі були передані місцевим православним.

У 30-х рр. ХХ ст. на цвинтарі з’явилася могила невідомого солдата, де поховано поляків, які брали участь у Першій Світовій війні. На польському кладовищі поховано також жертви німецьких бомбардувань із 12 вересня 1939 року.

Цвинтар розташований в лісі. З центру міста треба піднятися вгору в районі центрального відділення зв’язку й по вулиці Олени Пчілки піднятися до цвинтаря.

Привертає увагу каплиця Мочульських, побудована коштом заможної кременецької родини у міжвоєнний період, проте жоден її член не спочив у родинному гробівці. Після ІІ Світової війни знаходилась у зруйнованому стані, лише у 1990 році її відремонтували.

При вході на кладовище по лівій стороні знаходяться братська могила й пам’ятник Полякам, що були замордовані на схилах Хрестової гори в 1941-1944 рр. (середовище інтелігенції а також близько 2500 міщан).

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2896 публікацій.

Залишити відповідь