ПЛІХІВ. Церква Воздвиження Чесного Хреста, 1742

Церква Воздвиження Чесного Хреста, 1742
Пліхів, Тернопільська область, 47510

На схилі гори, в оточенні лісу і старого цвинтаря, подалі від людських очей збереглася місцева дерев’яна церква, яку збудували ще в 1742 році (на рік пізніше аніж церкву в с. Жуківці). За іншими даними святиня в селі Пліхів має бути з ХІХ ст., а рік “1742” належить до попередньої дерев’яної церкви.

В будь-якому випадку існуюча церква стоїть там, де давно-давно існував старий храм. Будівля опирається на дубові підвалини. Існуючий вигляд церква отримала після реконструкції – неозброєним оком видно, що бабинець сьогодні в два рази довший від колишньої частини церкви.

Греко-католики, які користуються церквою, зовні її відремонтували – стіни під опасанням оббили деревяною вагонкою, а над опасанням – дерев’яними дощечками, які імітують гонти. Піддашшя з нового металопрофілю оточує тільки стіни нави і бабинця. Звертає увагу єдиний верх церкви, який він переходить з чотирисхилого даху до маленької бані.

На захід від храму існують дві дзвіниці: деревяна квадратова в плані двоярусна, вкрита пірамідальним дахом. Зовні ремонтова як церква. Біля деревяної – цегляна дзвіниця, стінового типу, на один дзвін. Навколо церкви кам’яні хрести з різьбленими розп’яттями, які повільно забирає собі земля…

Джерело:

Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ  [Текст]: Парафії, монастирі, храми. Шематизм. —Тернопіль, 2014. — 520 с.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2898 публікацій.

Залишити відповідь