ПЛЕБАНІВСЬКИЙ ВІАДУК | Теребовлянський район | Тернопільська область

Плебанівський віадук – пам’ятка архітектури, залізничний міст, розташований неподалік села Плебанівки Теребовлянського району Тернопільської області. 

Минуло більше 100 років будівництва, а ним і надалі їздять потяги, правда, нечасто – бережуть, адже він є пам’яткою архітектури. віадук потрапив до рейтингу найкращих мостів України. І багато хто помічає, що схожу споруду доводилося бачити на телеекрані у фільмах про Гаррі Поттера. Там, у шотландському селі Гленфіннан, герої стрічки їхали потягом через віадук у Хогвартс.

ТЕРЕБОВЛЯ на історико-культурній мапі Тернопільщини

З 1867 до 1918 року Тернопільщина входила до складу Австро-Угорщини, уряд якої сприяв залізничному будівництву на Закарпатті, Буковині та Галичині. Будівництво залізниць велось таким чином, щоб зв’язати, перш за все, центральні райони Австрії зі східним кордоном з метою збуту товарів австрійської промисловості і вивозу в центр країни сировини. Сполучення цих районів між собою забезпечувало стратегічні інтереси держави, розширювало сферу впливу і збільшувало прибутки.

З 1867 до 1918 року Тернопільщина входила до складу Австро-Угорщини. В інтересах Австро-Угорської імперії уряд сприяв залізничному будівництву на Закарпатті, Буковині та Галичині. Будівництво залізниць велось таким чином, щоб зв’язати, перш за все, центральні райони Австрії зі східним кордоном з метою збуту товарів австрійської промисловості і вивозу в центр країни сировини. Сполучення цих районів між собою забезпечувало стратегічні інтереси держави, розширювало сферу впливу і збільшувало прибутки.

Віадуки та арковий залізничний міст на Тернопільщині

У 1861 році було завершено будівництво залізниці Краків – Перемишль, що з’єднала Західну Україну з Віднем, наступним кроком стало прокладення залізничної колії до Львова. Перший потяг прибув до Львова 4 листопада 1861 року з Відня, саме тому львівська залізнична магістраль вважається найстарішою в Україні.

У 1896 році було завершено будівництво залізничної колії Тернопіль – Копичинці, що сполучала Галицьке Поділля з Буковиною. Саме на цій важливій залізничній гілці у селі Плебанівка Теребовлянського району знаходиться дев’ятиарковий кам’яний залізничний віадук.

МОСТИ УКРАЇНИ: ВІАДУК, с. ПЛЕБАНІВКА | Поштова марка

Масивний і надійний віадук уже 120 років допомагає залізничним поїздам долати звивисті схили галицької землі. Свій початковий вигляд йому вдалося зберегти завдяки надійній кам`яній кладці і дев’яти високим аркам. Арочний стиль конструкції віадука вибраний невипадково — це збільшує надійність і довговічність всієї конструкції.

МОСТИ УКРАЇНИ. ВІАДУК | Картка для картмаксимума 2018

Кілька років тому відбулось спецпогашення поштової марки, на якій зображено міст у селі Плебанівці Тернопільської області. Також «Укрпошта» створила спеціальний поштовий штемпель «Мости України. Перший день. 27.06.2016. Теребовля, 481000, Тернопільська область».

2018 – Кращі марки Європи – вибір колекціонера

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2957 публікацій.

Коментарі (1)

  1. Андрій

    Та тут справа не в тому, що його “бережуть”, справа в тому, що в Тернополі вже не мають що давати на лінію ! Марусьок і ДРок не хватає.

Залишити відповідь