ПАВУК Василь Геннадійович

ПАВУК Василь Геннадійович (2.11.1967, с. Шибалин Бережанського району) — художник, мистецтвознавець, літератор, публіцист, громадський діяч. Учасник Паризької Бієнале в Україні (2016).
Веб-сайт: http://artpavuk.com

Народився 2 листопада 1967 року в с. Шибалин Бережанського району. У 1988 році закінчив Косівський технікум народних художніх промислів ім. В. Касіяна (нині інститут прикладного та декоративного мистецтва). Працював у редакції літературно-мистецького, історико-краєзнавчого  альманаху «Жайвір».

Мене повело до малювання осінню 1988 року. Тоді потрібно було робити дипломну роботу (п’ятий рік навчання у Косові, на дипломну роботу проект – ковані флагштоки), а мене розвернуло у мистецтво. Тоді зрозумів, що я – художник. (Василь Павук)

Працює в техніці олійного живопису, акварелі. Автор живописних робіт, екслібрисів і календарів. В. Павук учасник виставок у Дніпропетровську, Івано-Франківську. 7 персональних виставок живопису та графіки відбулися в Бережанах, Тернополі.

Графіка, з одного боку, ніби обмежує висловлювання автора, вона переважно є чорно-білою. А, з іншого боку, дозволяє бути лаконічним. Дозволяє меншою “кількістю слів” сказати багато. Звичайно, оце “багато” не багато хто може почути-зрозуміти.

Адже для того, щоб розуміти митця потрібно мати приблизно його рівень сприйняття. Потрібно мати у собі мову-відчуття на відповідному рівні. Потрібно щоб те, що бринить у душі автора бриніло чи відзвучувалося у душі глядача.  (Василь Павук).

В. Павук брав участь у міжнародних виставках екслібриса. У 1992 році на Міжнародному конкурсі екслібрисів у м. Римі (Італія) він отримав срібну медаль за оригінальне графічне рішення.

Понад 10 збірок із книжковими знаками митця надрукував в Італії колекціонер Маріо де Філіппіс.  У 2000 році вийшов друком ювілейний календар художника.

Мені екслібрис подобається свободою творчості – лаконічний, легкий, вільний (хоча інколи й притаєно багатослівний)… Як автор приймав участь (вірніше – приймали участь мої твори) у міжнародних виставках екслібрису.

Є вони в приватних колекціях Італії, Іспанії, Югославії, Туреччини, Мексики, Росії, Німеччини, Франції, України. Всесвітньовідомий колекціонер екслібрисів, італієць Маріо Де Філіппіс надрукував біля 15 збірок із моїми екслібрисами. Як правило, екслібриси виконую в техніці туш, перо і в одному екземплярі.

В. Павук автор ілюстрацій до збірки верлібрів Я. Шургота (м. Ареццо, Італія). У 1996 році він видав ілюстровану збірку власних верлібрів.

«Паламарки». Мінімум кольорів, лаконічне зображення, відчуття присутності світла (можливо сонячного) через зображення тіні від предметів, істот; при потребі, доповнюючий текст, верлібр. Назва мені приснилася. Можливо слово «паламарки» походить від слова «паламар». З давніх-прадавніх часів – як палати, палити; як вогонь; паламар, як служитель світла, оберігач вогню.

В Інтернеті можна знайти інше тлумачення слова «паламар», як назва прислужника у церкві, що попередньо походить від слова «пономар» чи грецького «парамонар». Маю на увазі, що назва серії малюнків, яку вживаю – паламарки – походить від кореня “пал”, палати, палити, тобто освітлювати, гріти та слова “марка”, як зображення чи знак.

Паламарки, або по-іншому, світлознаки, світлотвори тощо. І навіть якщо це прохолода синьої, голубої фарби, то через присутність освітлення, чи тіней від світла.

Василь Павук “Вишивані хатки”. Малюнок із серії “Паламарки” Текст: Серед зими | залиті сонцем | вишивані хатки | і вуйко | щирий | непрямо-прямо-п’яно | йде си прилігти.

Джерело

Павук Василь Геннадійович [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 283—284. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf (останній перегляд: 30.05.2019).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2957 публікацій.

Залишити відповідь