ПАСІЧНИК Наталя, поетеса, перекладач

ПАСІЧНИК Наталія Іванівна (03.07.1984, Теребовля Тернопільської області), українська поетеса, перекладач. Перекладає з англійської та російської мов. Кандидат філологічних наук. Член Національної спілки письменників України (2009).

У 2000 році закінчила Теребовлянську школу естетичного виховання по класу фортепіано, у 2002 — Теребовлянську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, 2006 — факультет іноземних мов Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка.

У 2006—2007 роках навчалася в магістратурі на відділенні англійської мови факультету іноземних мов Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. У 2010 році закінчила аспірантуру Львівського національного університету ім. Івана Франка (2010).

У творчому доробку — поетичні збірки: «Елегія печалі» (2002), «Портрети доби Ренесансу» (2006), «Гра в три руки» (2009), «Пастух бджіл» (2012), «Зимові канікули» (2014). «Артиклі» (2015). «У поезії Наталі Пасічник немає нічого незвичайного, але є своє: шляхи, світанки, довгі ночі самотності, несподівані зустрічі, таємничі обрії, небеса, які мовби зазирають у душу, а ще – забута книжка, яблуко, розрізане навпіл, «перелітна павутина», «вологі зірки» та «якісь слова якогось чоловіка…» (джерело).

А почалося все, як пригадує письменниця, завдяки батькові. «Наприкінці дев’яностих у нас вдома в моду увійшов кетчуп однієї відомої марки. Власне не завдяки своїм смаковим якостям, а через ліричні опуси на обгортці… Так-от, одного разу тато мені каже: «Якщо зможеш написати щось подібне, отримаєш десять гривень». Я – натура не те, щоб жадібна, але за таку суму тоді можна було купити сім шоколадних яєць із порцеляновими бегемотами всередині. Мені не вистачало кількох для повної колекції, тому я погодилася одразу… Так після кількох зіпсутих аркушів паперу з’явився текст, який за усіма ознаками нагадував вірш…» (джерело).

Окрім поетичних збірок Наталя Пасічник є також автором повісті для дітей «Терезка з Медової Печери», що була відзначена премією «Коронація слова» у категорії «Для дітей». Окремі поетичні твори та переклади опубліковані на сторінках газет, журналів, антологій та альманахів.

«Маємо поезію не оголених почуттів, а прихованих намірів, спокус, страждань, болю, захоплень і розчарувань. Звичайно ж, у взаєминах двох – свої казки, билиці й небилиці, хвилини осяяння та прозирання в минуле й майбутнє… І не виникає запитання, що грішне, а що безгрішне, чисте, як затамоване дихання чи ненароджена сльоза. Стирається грань між дійсним, реальним, сущим та уявним, очікуваним, сподіваним Тоді хочеться поговорити з собою або з безгомінням, в якому вже не відлунюють чиїсь, знайомі або незнайомі, кроки…».  Микола СЛАВИНСЬКИЙ (джерело)

У 2015 році  за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільської обласної ради в тернопільському видавництві “Джура” вийшла друком книга Наталі Пасічник «Артиклі». У виданні представлено літературознавчі та автобіографічні есеї, написані письменницею впродовж 2007—2014 років.

В активі Наталі Пасічник — премії конкурсів «Поетичні майстерні» (2003), видавництва «Смолоскип» (2005, 2008, 2009), ім. Б.-І. Антонича «Привітання життя» (2005), літерфесту «Неосфера» (2007), Міжнародного конкурсу «Гранослов», часописів «Захід—Схід» і «Мистецька сторінка» (всі — 2008), фестивалю «Просто так», конкурсу «Витоки», порталу «Буквоїд» за «Найкращу поетичну збірку» (всі — 2009), конкурсу оповідань «Прекрасне поруч» (2009, 2010), літературного конкурсу «Коронація слова» (2011), конкурсу ім. святого Альфонса де Лігуорі (2011), Всеукраїнського фестивалю поезії «Ватерлінія» (2012), конкурсу «Урба-перехрестя» (2013), премії «Благовіст» та ім. Богдана Лепкого (обидві — 2013).

Наталя — стипендіатка Міжнародного дому письменника і перекладача Ventspilshouse (2012). У 2015-му Наталя Пасічник здобула перемогу в конкурсі Міжнародної слов’янської поетичної премії (дізнайтеся більше →).

За інформацією Української літературної газети кандидатуру Наталі Пасічник також висунуто на Нобелівську премію в галузі літератури. До розгляду запропоноване найповніше на сьогоднішній день зібрання творів — книгу «Пастух бджіл», що вийшла друком у поетичній серії «Зона Овідія».

Джерела:

Авторська сторінка у Фейсбук – https://uk-ua.facebook.com/pages//Наталя-Пасічник/1434428503493806.

***

Мельничук, Б. Пасічник Наталія Іванівна // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2010. — Т. 4 : А — Я (додатковий). — С. 446.

Тернополянка претендує на Нобелівську премію // Свобода. — 2016. — 24 лют. — С. 12.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2441 публікацій.

Залишити відповідь