ПАМ’ЯТНИК ДАНИЛУ ГАЛИЦЬКОМУ | Тернопіль

Серед архітектурної вишуканості старого міста в самому центрі майдану Волі поруч із стародавнім Домініканським монастирем на стилізованому п’єдесталі-скелі з гранітних плит повстає постать могутнього князя-правителя верхи на буланому коні, що заніс ногу в подальшому кроці. Пам’ятник великому князю Волинському і королю галицько-волинських земель у м. Тернополі  розташувався в центральній частині міста, на майдані Волі. 
Адреса: Україна, Тернопільська обл., м Тернопіль, пл. Волі.

Переглянути на карті →

Композиція пам’ятника складається з постаменту висотою близько 3,5 м, на якому височить бронзова постать вершника висотою 4,2 м. Князь зображений на коні , його права рука відведена назад і тримає меч. Лівою він тримає поводи коня. Данило Галицький постає в образі могутнього воїна в простому руському обладунках, де все відмітні штрихи його високого сану виражені лише в ободі на голові та пряжці-застібці на довгому плащі, з мечем, що знаходиться в бойовій готовності, у правій руці.

Місце було обрано не випадково, в першу чергу пам’ятник добре проглядається з різних ракурсів. Також місцеві історики вважають, що дана площа і найближчі квартали з’явилися тут саме завдяки ініціативі великого князя. Будували їх для іноземних купців.

Автори проекту – львівські архітектор А. Чамара і скульптор А. Пилєв. Відкрили пам’ятник до 1100-річного ювілею міста в 1998 році.

Пам’ятник Данилу Галицькому – одна з найголовніших визначних пам’яток міста, адже ім’я князя глибоко переплелося з історією Галича і всього Волинського регіону.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2893 публікацій.

Залишити відповідь