ОКАЛЬСЬКА Тетяна Володимирівна

13.03.2017 | Автор: | Категорія: Художники
ОКАЛЬСЬКА Тетяна Володимирівна (28.02.1974) — художниця. Член мистецького об’єднання художників «Потік». Заслужений майстер народної творчості України (2017).

Народилася 28 лютого 1974 року в м. Борщеві. У рідному місті закінчила середню школу та школу мистецтв. У Московському державному агроінженерному університеті ім. В. П. Горячкіна здобула фах інженера- педагога.

Працює в жанрі графіки. У своїх роботах художниця відтворює пам’ятки історії та архітектури, зокрема сакрального мистецтва.

Від 1999 року Т. Окальська бере участь у мистецьких виставках. Її графічні роботи були представлені в галереях Києва, Рівного, Тернополя. Перша персональна виставка художниці відбулася в Борщівському краєзнавчому музеї в 1999 році.

У 2001 році в м. Рівному пройшла персональна виставка «Мовчазні свідки минулого», у 2003 році в м. Тернополі — «Світ графіки Тетяни Окальської». У 2009 році серії робіт «Храми Борщівщини» та «Липи» експонувалися в Борщеві й Тернополі.

Т. Окальська підготувала 20 ескізів «Храми України» та серію робіт «Храми Руси». Вона автор ілюстрацій до книжки-розмальовки для дітей «Моя маленька Батьківщина» (2002), збірок поезій
Н. Стрепко, М. Довгошиї, Я. Злонкевича.

Твори зберігаються в приватних колекціях за кордоном.

Джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1124 публікацій.

Залишити відповідь