НЕСТОР, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький

17.07.2018 | Автор: | Категорія: Церковні діячі
НЕСТОР, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (в миру Андрій Анатолійович Писик) 22.05. 1979, смт Підволочиськ Тернопільської області) – український релігійний діяч, архієпископ Української православної церкви Київського Патріархату.

Народився в родині службовців. У 1996 р. поступив на навчання в Київську Духовну Семінарію, після закінчення якої в 1999 р. продовжив навчання в Київській Духовній Академії.

Завершив навчання в КДА в 2003 р. з присвоєнням вченого ступеня кандидата богослів’я за роботу «Досвід православної антропології в творіннях св. Отців та монашеській традиції». Того ж року призначений викладачем КДАіС.

26 жовтня 2000 р. намісником Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм пострижений у чернецтво з нареченням імені Нестор (на честь преподобного Нестора Літописця).

Того ж року рукоположений на ієродиякона, а 28 травня 2001 р. Святійший Патріархом Філаретом рукоположений на ієромонаха.

З 10 листопада 2003 р. – секретар Патріарха, з 22 лютого 2005 р. – намісник Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва. Рішенням Священного Синоду від 28 лютого 2006 р. обраний на єпископа Тернопільського і Бучацького. Очолена Святішим Патріархом Філаретом архієрейська хіротонія відбулася 5 березня 2006 р. у Володимирському кафедральному соборі Києва.

23 січня 2012 р. Указом Святійшого Патріарха Філарета возведений в сан архієпископа. Рішенням Священного Синоду від від 13 травня 2012 року (журнал № 19) призначений керуючим Тернопільсько-Кременецькою єпархією (за сумісництвом).

20 жовтня 2012 року призначений єдиним керуючим архієреєм Тернопільсько-Кременецької і Тернопільсько-Бучацької єпархій Української Православної Церкви Київського Патріархату з титулом архієпископ «Тернопільський, Кременецький і Бучацький».

З 2012 по 2018 рік навчався в Чернівецькому Національному університеті ім. Юрія Федьковича. Здобув ступінь магістра філософії, захистивши роботу на тему «Гуманізм і віра в становленні філософії Відродження».

Удостоєний вищих церковних нагород:

  • орден Святого Юрія Переможця (14.12.2006).
  • медаль «За жертовність і любов до України» (23.01.2015).

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1557 публікацій.

Залишити відповідь