НЕСТАЙКО Зіновій Денисович

18.06.2018 | Автор: | Категорія: Військовики
НЕСТАЙКО Зіновій Денисович (с. Чернелиця, нині Івано-Франківська обл. – 1933, ГУЛАГ) – військовик, політв’язень. Син о. Дениса Нестайка, закінчив гімназію у Бучачі, у роки першої світової війни був січовим стрільцем. Воював в лавах УГА, потрапив до польського табору полонених.

У 1920-х роках Зіновій Нестайко, натхненний успіхами українізації радянської України, зважився перетнути Збруч і оселитися в тоді ще УСРР.  Дружина викладала російську мову та літературу.

30 січня 1030 року в Бердичеві народився син, майбутній письменник, автор знаменитої трилогії «Тореадори з Васюківки» («Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець з 13-ї квартири», «Таємниця трьох невідомих») Всеволод Нестайко.

Доля його не була унікальною для наївних західноукраїнців, зваблених радянською владою. У 1933 році – арешт, суд, звинувачення у шпигунстві на користь імперіалістичних держав, концентраційний табір, розстріл.

Після смерті батька у 30-ті роки мати з Всеволодом переїжджають до Києва, де під час нацистської окупації вона організовує маленьку підпільну школу.

Дід Всеволода Нестайка був багаторічним деканом і парохом УГКЦ в Бучачі. Цю обставину, як і «батько – ворог народу», не раз пригадували письменнику у високих і не дуже партійних кабінетах.

… і вулиця Родини Нестайків

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2208 публікацій.

Залишити відповідь