Музей Арсена Річинського (м. Кременець)

14.06.2017 | Автор: | Категорія: Музеї

 

Україна, Тернопільська область, м. Кременець, вул. Ю. Словацького, 12
Зареєстрований в управлінні освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, як музей при навчальному закладі, 20 листопада 2007 року, свідоцтво № 20/71.
Веб-сайт училища: http://www.kremed.te.ua

Музей Арсена Річинського в Кременецькому медичному училищі імені Арсена Річинського заснований 24 травня 2004 року. З нагоди 5-річчя присвоєння училищу імені вченого було відкрито музейну експозицію, в якій розмістилася невелика кількість експонатів, котрі на той час вдалося зібрати.

Відкриттю музею передувала ґрунтовна науково-пошукова робота. Відбулися численні наукові експедиції в Нововолинський народний історичний музей Волинської області, у фондах якого зберігається архів сім’ї Річинських, Брестський державний архів (Білорусія), Волинський обласний державний архів (м. Луцьк), Володимир-Волинський міський архів Волинської області, Ізяславський районний архів Хмельницької області, проводилися зустрічі з краєзнавцями м. Ківерці та Володимира-Волинського Волинської області.

Значну допомогу у створенні експозиції музею надали працівники Нововолинського народного історичного музею і особисто його директор Н. Н. Войтюк, наукові консультанти – доктор філософських наук, професор А. М. Колодний (Київ) та професор А. М. Гудима (Тернопіль), краєзнавець Г. І. Чернихівський (Кременець). Науково-методичне забезпечення музей отримував від Кременецького районного краєзнавчого музею.

Зібрані численні та цікаві історичні документи, книги, фотографії потребували розширення музею для кращої демонстрації відвідувачам, тому в 2008 р. його експозиція була повністю поновлена. Відкриття музею відбулося 2 грудня 2008 р.

В експозиції знаходяться чотири фотостенди з фото та текстовою інформацією, вітраж з цитатами та тезами його основних праць, а також три вітрини, в яких експонуються ксерокопії документів, книги, наукові праці. Автором більшості розміщених на музейних стендах фотографій є сам А. Річинський, адже він був фаховим фотографом. Підписи до фотографій – його ж авторства.

Серед оригіналів праць А. Річинського представлені:

  • На манівцях. Збірка статей, присвячених питанням українського церковно-національного життя, м. Володимир-Волинський, виданої накладом автора, з друкарні «Більбос», Львів, 1932 р.;
  • Походження єпископату. В зв’язку з питанням про благодатність ієрархії української автокефальної православної церкви, видавництво «На Варті», друкарня Вассера, м. Володимир-Волинський, 1926 р.;
  • Часопис «На варті». Незалежний орган українського культурного і церковного відродження,1925 р., вересень № 9–10;
  • Проблеми української релігійної свідомості (Перевидання головної праці 2000, 2002, 2009 рр.),
  • а також книга з особистої бібліотеки – Академик И. П. Павлов. Избранные произведения. Издательство Академии наук СССР,1949 г.

Матеріали та книги про А. Річинського, які стосуються сучасності розміщені у третій вітрині. Містяться тут програми, анкети учасників та матеріали І – VІІІ Річинських читань (які з 2008 р. стали Міжнародними), рішення Перших Річинських читань, фотографії, буклети, дослідження, збірки, спогади, пістолярна спадщина.

Завершує експозицію килим, який власноруч вишила і передала в музей Людмила Арсенівна Річинська. Їі продовженням є споруджений на території училища пам’ятний знак на честь А. Річинського, який був відкритий і освячений під час проведення VII Міжнародних Річинських читань 8 жовтня 2010 р. Автор пам’ятного знаку – Ірина Дацюк.

Джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2706 публікацій.

Коментарі (1)

  1. […] МУЗЕЙ АРСЕНА РІЧИНСЬКОГО » Тернопільщина до РІЧИНСЬКИЙ Арсен Васильович […]

Залишити відповідь

 

Інші публікації даної в категорії ‘Музеї’