МРИГА Петро Никифорович

13.09.2017 | Автор: | Категорія: Діячі театру й кіно

МРИГА Петро Никифорович (10.07.1961, с. Великі Загайці Шумського району Тернопільської області), актор, артист Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки, заслужений артист України (2017, Указ № 168/2017).

Народився  10 липня 1961 року в селі Великі Загайці Шумського району Тернопільської області. Після школи навчався в Теребовлянському культурно-освітньому училищі на театральному факультеті, яке з відзнакою закінчив у 1980 році.

У 2003 році отримав вищу освіту в Тернопільському державному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка.  Більше 30 років працює в Тернопільському академічному обласному театрі актора і ляльки. Зіграв біля ста ролей у виставах театру.

Серед сьогоднішніх найкращих у діючому репертуарі театру можна виділити наступні: Гзак «Дзвони-лебеді», Цар «Царівна жаба», Кобзар «Малята-кармалята», Візир «Чарівна лампа Аладіна», Пес «Бременські музиканти», Дідусь «Івасик і Змія», Розбійник «Айболить проти Бармалея», Вовк «Поросятко Чок», Лев «Сембо», Розбійник «Алі-Баба і розбійники» та багато інших. Ще одна роль є дуже особливою та улюбленою як для Петра Никифоровича, так і для малечі – це роль Святого Миколая.

Безліч вистав за участю Петра Мриги є дипломантами і переможцями всеукраїнських та міжнародних фестивалів театрів ляльок, актор неодноразово нагороджений почесними грамотами і дипломами різних ступенів від Тернопільського обласного управління культури, обласної ради та адміністрації, а також почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України «За досягнення в розвитку культури і мистецтва».

Джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2888 публікацій.

Коментарі (2)

  1. […] Заслужені артисти України » Тернопільщина до МРИГА Петро Никифорович […]

Залишити відповідь