Міська геральдика: Золотий Потік

02.07.2017 | Автор: | Категорія: Геральдика
Містечко Золотий Потік відоме з XIV століття як село під назвою Загайполе. Пізніше, 1570 року, графський рід Потоцьких, заволодівши Загайполем, надав йому статусу містечка та перейменував на Золотий Потік.

Через 8 років Потоцькі дозволили мешканцям містечка влаштовувати в Золотому Потоці ярмарки, а 1601 року надали їм магдебурзьке право. Очевидно, саме з цього року в містечковому діловодстві Золотого Потоку почав вживатися родовий герб Потоцьких – «Пилява», тобто малюнок срібного семикутного хреста на блакитному тлі, знайомий нам з гербів інших міст краю.

Наприкінці XVIII століття австрійський уряд визначив Золотий Потік як волосне містечко у східній частині Станіславівської округи, а у XIX столітті – в Бучацькому повіті. На волосних печатках містечка вживався його давніший герб, що дістав підтвердження, – срібний трираменний патріарший хрест без правої частини нижнього рамена, тобто відзнака роду Потоцьких «Пилява».

Подеколи на печатках цей герб зазнавав незначних видозмін, однак, за твердженням Ф.Ковалишина, чинним геральдичним гербом містечка була «Пилява» саме в своєму первісному вигляді.

Джерела:

Клименко, О. Міська геральдика Тернопільщини [Текст] / Олег Клименко, Богдан Хаварівський. — Тернопіль, 2003. — 500 с.

Українська геральдика [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://heraldry.com.ua, вільний (20.06.2017).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2706 публікацій.

Коментарі (1)

 1. Neoonex

  Здесь вы можете заказать копию любого сайта под ключ, недорого и качественно, при этом не тратя свое время на различные программы и фриланс-сервисы.

  Клонированию подлежат сайты как на конструкторах, так и на движках:
  – Tilda (Тильда)
  – Wix (Викс)
  – Joomla (Джумла)
  – WordPress (Вордпресс)
  – Bitrix (Битрикс)
  и т.д.
  телефон 8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp
  Копируются не только одностраничные сайты на подобии Landing Page, но и многостраничные. Создается полная копия сайта и настраиваются формы для отправки заявок и сообщений. Кроме того, подключается админка (админ панель), позволяющая редактировать код сайта, изменять текст, загружать изображения и документы.

  Здесь вы получите весь комплекс услуг по копированию, разработке и продвижению сайта в Яндексе и Google.

  Хотите узнать сколько стоит сделать копию сайта?
  напишите нам
  8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp

Залишити відповідь