МАЗУРІВКА | Чортківський район | Тернопільська область

Мазурівка — село в Чортківському районі Тернопільської області. Розташоване на заході району. Через село пролягає автодорога Т 2001 Бучач — Чортків — Скала-Подільська. Назва села, ймовірно, походить від мазурів — польських колоністів. Куток села біля старого залізничного переїзду називається Медведівкою.

У 1949 р. функціонувала початкова школа. У 1952 р. на хуторі було 69 будинків, 243 жителі.  У 2014 — 59 дворів і 128 осіб. До 2015 року село мало статус хутора й було приєднано до с. Білобожниця.

Рішеннями від 9 квітня та 25 червня 2015 року Тернопільська обласна рада відновила село, взяла його на облік і підпорядкувала Білобожницькій сільській раді. Від вересня того ж року ввійшло у склад Білобожницької сільської громади.

У селі є дві каплички. Капличка Матері Божої Містичної Троянди — на місці старої зупинки, а фігурку Богородиці передав з Польщі колишній мешканець села, римо-католицький ксьондз Юзеф Білявський. Освячена в листопаді 2013 року.

У Мазурівці ніколи не було цвинтаря: людей після відспівування (відчитування) біля каплички ховають на цвинтарях у Білобожниці чи Джурині.

У 1949 році в Мазурівці функціонувала початкова школа. Нині школи в селі немає, діти навчаються в сусідній Білобожниці. Є клуб (приміщення в аварійному стані), фельдшерсько-акушерський пункт, магазин із бенкетним залом. Земельні паї селян орендують ПАП «Дзвін» та «Агрополіс».

Джерела

Блаженко, А.  Усміх і зажура по-мазурівськи [Текст] : [сьогодення колишнього с. Мазурівки, яке є входить у склад с. Білобожниця] / А. Блаженко // Голос народу. – 2014. – № 40 (26 верес.). – С. 7 : фотогр. – (Сільський час: on-line).

Уніят, В. [Мазурівка] [Текст] / Уніят // Тернопільщина. Історія міст і сіл : у 3 т. — Тернопіль, 2014. — T. 3 : М — Ш. — С. 497.

Чортківщина [Текст]: істор.-турист. путівник / автор-упоряд. В. Погорецький. — Тернопіль, 2007. — 188 с.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2339 публікацій.

Залишити відповідь