МАРЧАК Олег Петрович

джерело: https://poglyad.te.ua/rehiony/strongchortkivchanyn-oleg-marchak-znimaye-inshoplanetni-pejzazhi-u-infrachervonomu-diapazonistrong.html

МАРЧАК Олег Петрович (30.05.1975) — фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України (2005).

Народився 30 травня 1975 року в м. Чорткові. Ще навчаючись у школі, займався у фотогуртку на станції юних техніків. У 14 років уперше взяв участь в обласному конкурсі фотографів і здобув перемогу. Згодом зайняв перше місце на республіканському фотоконкурсі.

Після закінчення школи навчався фотосправі в тернопільському училищі. У 1995 році повернувся до м. Чорткова, де почав працювати керівником фотогуртка в центрі науково-технічної творчості й дозвілля учнівської молоді та відкрив власну фотостудію.

Роботи О. Марчака різноманітної тематики. Йому однаково добре вдаються і пейзажі, і портрети. Одне з творчих захоплень майстра — еротична фотографія. У 2004 році в м. Тернополі відбулася перша персональна виставка мистця «Зумій побачити красу». На ній фотохудожник представив понад 80 робіт, над якими працював упродовж останніх трьох років.

О. Марчак активний учасник фотоконкурсів і тематичних заходів, які проходять в Україні. Фотографії майстра побували на фотоконкурсах в Австралії, Європі, Новій Зеландії, Азії, Африці, Північній та Південній Америці.

У 2005 році персональна виставка фотохудожника відбулася в м. Добродзені (Польща). До експозиції увійшло 30 робіт, присвячених природі й архітектурі України, і 30 — Помаранчевій революції.

За більш ніж 20 років мистець створив тисячі робіт, які отримали чимало нагород. Нині О. Марчак очолює дитячу фотостудію «Первоцвіт» та відеостудію «Шевченка 64 продакшн» (м. Чортків).

Джерела:

Марчак Олег Петрович [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво :
бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 335—336. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf (останній перегляд: 30.05.2019).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2513 публікацій.

Залишити відповідь