МАРЧАК Олег Петрович

 In Архітектори | Художники | Скульптори, Художня фотографія

джерело: https://poglyad.te.ua/rehiony/strongchortkivchanyn-oleg-marchak-znimaye-inshoplanetni-pejzazhi-u-infrachervonomu-diapazonistrong.html

МАРЧАК Олег Петрович (30.05.1975) — фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України (2005).

Народився 30 травня 1975 року в м. Чорткові. Ще навчаючись у школі, займався у фотогуртку на станції юних техніків. У 14 років уперше взяв участь в обласному конкурсі фотографів і здобув перемогу. Згодом зайняв перше місце на республіканському фотоконкурсі.

Після закінчення школи навчався фотосправі в тернопільському училищі. У 1995 році повернувся до м. Чорткова, де почав працювати керівником фотогуртка в центрі науково-технічної творчості й дозвілля учнівської молоді та відкрив власну фотостудію.

Роботи О. Марчака різноманітної тематики. Йому однаково добре вдаються і пейзажі, і портрети. Одне з творчих захоплень майстра — еротична фотографія. У 2004 році в м. Тернополі відбулася перша персональна виставка мистця «Зумій побачити красу». На ній фотохудожник представив понад 80 робіт, над якими працював упродовж останніх трьох років.

О. Марчак активний учасник фотоконкурсів і тематичних заходів, які проходять в Україні. Фотографії майстра побували на фотоконкурсах в Австралії, Європі, Новій Зеландії, Азії, Африці, Північній та Південній Америці.

У 2005 році персональна виставка фотохудожника відбулася в м. Добродзені (Польща). До експозиції увійшло 30 робіт, присвячених природі й архітектурі України, і 30 — Помаранчевій революції.

За більш ніж 20 років мистець створив тисячі робіт, які отримали чимало нагород. Нині О. Марчак очолює дитячу фотостудію «Первоцвіт» та відеостудію «Шевченка 64 продакшн» (м. Чортків).

Джерела:

Марчак Олег Петрович [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво :
бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 335—336. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf (останній перегляд: 30.05.2019).

Recommended Posts

Leave a Comment

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt