МАКСИМІВ Володимир Петрович

МАКСИМІВ Володимир Петрович (1928, c. Шульганівка, нині Чортківського району Тернопільської області — 2003, Київ) — український господарник.


Володимир Петрович Максимів народився 12 липня 1929 року в селі Шульганівка. Тут закінчив початкову школу, а в 1947 р. Ягільницьку середню школу. Після закінчення Львівського політехнічного інституту трудовий шлях розпочав у 1952 р. інженером в с. Опари Дрогобицького району Львівської області.

У 1956 р. Володимир Максимів призначений на посаду головного інженера, а через рік – директора та згодом начальника Шебелинського укрупненого газопромислу. Протягом найближчих років Шебелинський промисел став провідним не лише в колишньому СРСР, а й у Європі.

Саме В.Максиміву належать винаходи, які спричинили поштовх вперед у газовій промисловості. Та найбільшою заслугою В.П.Максиміва перед Україною була його неухильна політика щодо найширшого охоплення всієї території України газопровідною мережею в період будівництва внутрішніх і транзитних магістральних газопроводів

За великий вклад у розвиток газової промисловості був нагороджений орденами і медалями. З 1985 р. Володимира Петровича призначено директором «Укргазпрому», а з 1988 р. став президентом концерну України «Укргазпром».

Останні свої роки (1988-2003) працював радником голови правління акціонерного товариства «Укргазпром», радником генерального директора дочірньої компанії «Укргазвидобувач».

В.Максимів виявляв синівську любов до своєї малої батьківщини, старався у всьому допомогти рідному селу, подбав про газифікацію рідної Шульганівки та навколишніх сіл.

Помер В.П.Максимів 26 травня 2003 р. У бібліотеці є декілька книг про трудову діяльність Володимира Петровича Максиміва, які подарував його соратник по праці, теж уродженець с.Шульганівка Б. Савків.

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2135 публікацій.

Залишити відповідь