ЛЮШНЕНКО Микола Олександрович

02.02.2018 | Автор: | Категорія: Органи юстиції | Нотаріат
ЛЮШНЕНКО Микола Олександрович (10. 12. 1954, с. Великий Луг Червоноармійського р-ну Житомирської обл.) – правник, громадський діяч. Старший радник юстиції. Полковник юстиції. Заслужений юрист України (2009). Почесний працівник прокуратури (2004). Подяка генерального прокурора і KM України (2006). «Людина року Тернопільщини» (2006). Депутат Заліщицької та Бережанської районних рад.

Закінчив Житомирське культурно-освітнє училище, Львівський університет (1980, нині національний університет). Професійну кар’єру розпочав у прокуратурі Теребовлянського району. Молодий слідчий, завантажений значним обсягом справ, днював і ночував на роботі.

Микола Люшненко як слідчий прокуратури Підволочиського району встановив особистий рекорд – за 36 днів розслідував дев’ять кримінальних справ. Згодом отримав підвищення по службі – обійняв посаду старшого слідчого прокуратури області. В роботі проявляв ентузіазм, наполегливість; відповідально, дотримуючись букви Закону, підходив до розгляду кожної справи, усвідомлюючи: за кожною із них стоїть людина, її доля.

З 1984 по 1987 рр. М. О. Люшенко працював прокурором Заліщицького району Тернопільської області. Однак чи не найнапруженіший період у професійній кар’єрі припадає на 1987–1992 рр., коли Микола Олександрович очолював прокуратуру Бережанського району. У період початкового становлення молодої Української держави, під час проведення мітингів, демонстрацій, пікетувань, самовільного захоплення церков, прокурор забезпечував порядок і виконання законів.

З 1992 р. Микола Олександрович – перший заступник прокурора Тернопільської області.
М. О. Люшненко завжди прагнув бути професійним юристом. Для нього бути кваліфікований фахівцем в юриспруденції означає чітко знати і вміти застосовувати законодавство, відстоювати верховенство закону, стояти на сторожі законних прав та інтересів людей і держави.

На його переконання, щоб досягнути успіху, треба завжди дотримуватися об’єктивності й справедливості, не зупинятися на півдорозі.

Він – віце-президент Тернопільської обласної федерації греко-римської боротьби. Захоплюється історією, поезією, віддає також перевагу хорошій музиці та спорту.  Автор поетичних і науково-публіцистичних творів.

У 2004 р. отримав високу відзнаку – «Почесний працівник прокуратури». Удостоєний Подяки Генерального прокурора України та Кабінету Міністрів України.

У 2006 р. М. Люшненко визнаний «Людиною року» в Тернопільській області. З цієї нагоди привітати Миколу Олександровича прибули Герой України Дмитро Гнатюк та Анатолій Паламаренко, з якими він підтримує дружні стосунки.

Дружина – Таміла Григорівна Полянська. Закінчила Львівський інститут декоративного та прикладного мистецтва. Працює методистом Тернопільського обласного навчально-методичного центру управління культури.  Улюблений вислів: «Бути добру!».

Джерела:

Яворський, Г. Людина року Тенопільщини [Текст] / Г. Яворський // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2009. — Т. 4 : А — Я (додатковий). — С. 365.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2386 публікацій.

Залишити відповідь