Народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Джерело»

Народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Джерело»
Гниличківського сільського клубу  Підволочиського району

Жіночий вокальний ансамбль «Джерело» було створено у 1999 р. при Гниличківському сільському клубі. Засновником і керівником колективу була Надія Галабурда. З лютого 2004 р. по липень 2007 р. керівник колективу – Марія Мельник,а з липня 2007 р. і по сьогоднішній день керівник – Володимир Паращук.

За час існування вокальний ансамбль неодноразово виступав з концертними програмами у селах району, на районній та обласних сценах.

За високий художній та виконавський рівень Постановою колегії управління культури облдержадміністрації № 8 від 30 грудня 2003 р. колективу було присвоєно звання «народний» аматорський колектив.

В листопаді 2004 році народний аматорський вокальний жіночий ансамбль « Джерело» взяв участь в медичній академії м. Тернополя на честь відзначення перекладу Біблії на українську мову.

2005 року колектив з концертною програмою «Краю мій рідний» виступив у с. Верещаки, Лановецького району, з духовною програмою – у с. Кутиськи, Лановецького району, з нагоди посвячення церкви.

В 2006 році ансамбль взяв участь у Всеукраїнському святі народної творчості «Народ ніколи не загине, допоки музика жива», присвяченого 20- річчю відкриття Співочого поля в м. Тернополі.

В 2007 році аматорський колектив взяв участь у святковому концерті та творчому звіті Підволочиського району в м. Тернополі з нагоди святкування Конституції України «Благослови Всевишній Україну».

В 2009 році колектив учасник концерту у Палаці культури «Березіль» м. Тернополя, присвяченого до 100 – річчя з дня народження Степана Бандери.

У грудні 2010 року народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Джерело» виступив у Тернопільському краєзнавчому музеї на презентації Тернопільського альманаху «Подільська толока».

Творчий портрет ансамблю «Джерело» нерозривно пов’язаний із творчістю Надії Галабурди, яка є автором музики до пісень, що виконує ансамбль на слова відомих поетів нашого краю. У добірці репертуару ансамблю пісні на вірші поетів Марії Баліцької (м. Тернопіль), Дарії Чубатої (м. Тернопіль), Раїси Обшарської (м.Чортків), Лесі Любарської (м. Борщів), Олексія Лещишина (м. Тернопіль), Зеновія Казьо (м. Тернопіль), Оксани Жук (смт.Підволочиськ), Олі Ярини (с. Кошляки, Підволочиського району), архімандрита Михайлівського золотоверхого собору о. Лаврентія (уродженця с. Кошляки, Підволочиського району) і багато інших.

Пісні у виконанні жіночого ансамблю неодноразово звучали у програмі районного, обласного та державного радіомовлення.

Учасниками колективу є невтомні любителі української пісні: Валентина Білецька, Марія Антонова, Марія Пилипчук, Євгенія Наливайко, Вероніка Паращук, Марія Мельник, Надія Величко, Надія Галабурда, Ярослава Копач, Віра Зазуля.

В серпні 2011 року народний аматорський ансамбль взяв участь у Всеукраїнському святі народної творчості «Молюсь за тебе, Україно», присвяченому 20-річчю Незалежності України та 25-річчю Співочого поля України в м.Тернопіль.

 

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1877 публікацій.

Залишити відповідь