КУЧЕРКА Стефанія Іванівна

Кучерка Стефанія Іванівна (16.09.1946, с. Кокутківці Зборівського району Тернопільської області) – бібліотекар. Заслужений працівник культури України (2007).

Кучерка Стефанія Іванівна народилася 16 вересня 1946 року в селі Кокутківці Зборівського району Тернопільської області. Навчалась і закінчила Кокутківську восьмирічну школу (1961) та Великоглибочецьку середню школу (1964).

1974 – 1976 роки – навчалася у Теребовлянському культурно-освітньому училищі, набула спеціальність бібліотекаря, кваліфікація – «бібліотечна справа».

Вона співпрацює з органами місцевого самоврядування, громадою села, молодіжними формуваннями, громадськими організаціями. З ініціативи Кучерко С. І. в бібліотеці проводяться заходи з участю уродженців села Буряківка, які проживають у різних регіонах України та державах світу. Вони надають спонсорську підтримку, дарують книги до бібліотеки.

Кучерка Стефанія Іванівна трудову діяльність розпочала в 1971 році на посаді  завідуючої сільською бібліотекою с. Буряківка Заліщицького району і  працювала на цій посаді до 22 серпня 2016 року.

За час роботи самовіддано і творчо організовувала діяльність бібліотечної установи. Вона  проводила різноманітні заходи, з метою  удосконалення інформаційно-ресурсної бази бібліотеки, популяризації та поповнення бібліотечних фондів, впровадження інноваційних форм обслуговування користувачів.

Стефанія  Іванівна  значну увагу надавала краєзнавчій діяльності,  організовуючи  змістовні  заходи в центрі краєзнавства,  залучала мешканців села до участі в діяльності клубу за інтересом «Спадщина», дбала про поповнення бібліотечних фондів  краєзнавчими документами.

Завідуюча бібліотекою-філією майстерно готувала масові  заходи по  відзначенню державних свят, суспільно – політичних подій,  літературно-мистецьких дат у селі, співпрацювала з органами місцевого самоврядування, громадою села,  молодіжними формуваннями, громадськими організаціями.

Кучерка С. І. підтримувала зв’язки  бібліотечної установи з уродженцями села Буряківка, які  проживають у різних регіонах України та держав світу. Вони надають спонсорську  підтримку, дарують книги до бібліотеки.

У 2011 році в бібліотеці відкрито Інтернет-центр із безкоштовним доступом до електронних ресурсів. Завідуюча бібліотекою залучала до цієї справи спонсорів, які  сприяли у придбанні комп’ютера та принтера, підключенню бібліотеки до Інтернету.

Завідуюча бібліотекою-філією, після передачі бібліотеки  і виходу на пенсію, ділиться власним  досвідом  із новопризначеним бібліотекарем,  колегами по роботі, бере активну участь  у проведенні  масових заходів. Досвід роботи зав. бібліотекою-філією села Буряківка Кучерка Стефанії Іванівни «Бібліотечне  краєзнавство» узагальнено у 2010 році і рекомендовано для впровадження у діяльність бібліотек району, а також  поміщено на веб-сайті Заліщицької централізованої бібліотечної системи.

У 2007 році С. І. Кучерко присвоєно звання «Заслужений працівник культури України». Вона нагороджувалась грамотами обласної та районної держадміністрацій, відділу культури та дирекції ЦБС.

Джерело:

Кучерка Стефанія Іванівна

 

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2709 публікацій.

Коментарі (1)

  1. […] КУЧЕРКА Стефанія Іванівна – бібліотекар, завідувач бібліотеки-філії с. Буряківка Заліщицького району, Заслужений працівник культури України (2007). […]

Залишити відповідь