КОВАЛЬЧУК-БУРЯК Лариса Володимирівна

Ковальчук-Буряк Лариса Володимирівна (англ. Larissa Burak, 1968, м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської обл.)  — українська бандуристка, співачка.

Народилась 1968 у Хоросткові на Тернопільщині у родині художників. Батько Лариси походить з Лемківщини (художник-митець, диригент хорів). Лариса співала з дитинства під впливом бабусі, яка співала в церковному хорі. Лариса спершу грала на піаніно і скрипці, а згодом обрала бандуру. У Лариси чудовий голос (меццо-сопрано).

Закінчила Тернопільське музичне училище, Київську консерваторію (клас професора Сергія Баштана). На Всеукраїнському конкурсі бандуристів у 1993 стала лауреатом. Закінчила аспірантуру при Київській консерваторії, в той час зустріла австралійського українця Олександра Буряка і стала його дружиною. Багато виступала на Україні і закордоном (Німеччина, Франція, Австралія), зокрема з хором „Чумаки”.

Виступає з концертами в Австралії. В репертуарі Лариси: ”Плач Ярославни” на слова Т.Г.Шевченка, муз. Ф. Кучеренка, українські народні пісні, а також інструментальні твори композиторів різних жанрів та епох.

Учасник міжнародного фестивалю «All the World’s Violins» в Брюсселі. який організував Ієгуді Менухін в 1993 р. В її репертуарі – твори українських композиторів, а також світових класиків. Живе в Сіднеї (Австралія).

Джерело:

Жеплинський, Б. М. Ковальчук-Буряк Лариса Володимирівна [Текст] / Б.М. Жеплинський, Д.Б. Ковальчук // Жеплинський, Б. М. Українські кобзарі, бандуристи, лірники : енцикл. довідник. – Львів, 2011. – С. 112-113.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2957 публікацій.

Залишити відповідь