Корчак, шляхетський герб

 В Геральдика | Родознавство
Корчак (пол. Korczak) — родовий герб, яким користувалися понад 270 родів Білорусі, України, Литви та Польщі, зокрема, Балабани, Барятинські, Браницькі, Ейсмонти, Котовичі, Мелешки, Млечки, Струсі тощо.

Герб відомий у Польщі з 1142. У Великому князівстві Литовському поширився після ухвалення Городельської унії 1413 року.

В Україні герб «Корчак» виступав як основа чи елемент гербів містечок Болехова (герб Ходоровських), Струсова (герб Струсів), також створених у XIX столітті проектах гербів Стратина (герб Балабанів) і Ходорова (герб Ходоровських).

Він складається з двох частин:

1) на червоному щиті вертикально розміщені три білі перевернуті трапецієвидні бруски. Причому другий і третій менші від попереднього;

2) над щитом, який продовжують золотий шолом лицаря та золота корона, знаходиться пес із піднятими ногами на червоному тлі».

Цей герб спочатку належав князям Славонії (пізніше — в складі Угорського королівства), відтак перейшов до геральдики Угорщини, а звідти у XIII ст. потрапив до Польщі через династичні зв’язки династії Арпадів. Емблема Корчак була і в гербі багатьох князів Богемії.

Існують варіанти герба зі срібним місяцем над балками рогами вгору та інші.

Джерела:

Клименко, О. Міська геральдика Тернопільщини [Текст] / Олег Клименко, Богдан Хаварівський. — Тернопіль, 2003. — 500 с. — (Корінь і крона; Вип. 25).

Українська геральдика [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://heraldry.com.ua, вільний (20.06.2017).

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.