КІТ Михайло Миколайович

 In Освітяни, Письменники
КІТ Михайло Миколайович (30.09.1937, с. Німстів, Польша) — український педагог, поет-пісняр, громадський діяч. Депутат 2-х скликань Чортківської міської ради. Депутат Чортківської районної ради, заступник голови обласної організації ОУН.

 Михайло Кіт народився 29 вересня 1937 року в селі Німстів Любачівського району (тоді Львівська область), Надсяння, Польща.
Восени 1945 року разом з батьками депортований у Тернопільську область.  Закінчив середню школу, Львівську республіканську школу кіномеханіків, Кам’янець-Подільський педагогічний інститут (нині національний університет).
З 1976 року переслідувався органами КДБ за антирадянську агітацію і «спробу створити підпільну організацію для боротьби з радянською владою». Пропонували співпрацю з КДБ, але вистояв і не продався. У результаті, двічі звільнили з роботи, були проблеми з наданням житла, але суд поновлював на займаній посаді.
Трудова діяльність
  • 1956—1958 — проходив військову службу на Далекому Сході, біля Кореї.
  • 1960—1965 — проходив надстрокову військову службу у м. Чорткові та м. Кам’янець-Подільському.
  • 1966—1982 — працював учитилем у Чортківській середній школі №6.
  • 1982— працював в Чортківському спорттехклубі на посаді інструктора-методиста з військово-прикладних видів спорту.
  • 1994—2006 — голова Чортківської районної організації Товариства сприяння обороні України. Одночасно очолював Чортківську районну організацію ОУН. Займається громадсько-політичною роботою з виховання молоді.

Друкувався у часописах «Українське слово», «Ідеаліст» і в ряді місцевих видань. Є автором слів майже півсотні пісень. Співпрацює з місцевими композиторами у написанні пісень.

Максим Огородник

Джерело
Кіт, М. В ногу з часом. — Тернопіль : ТзОВ «Терно-граф», 2007. — 200 с.
Recommended Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search