ІЛЬЧУК Василь

 In Діаспора, Церковні діячі
ІЛЬЧУК Василь [Wasyl Ilczuk] (01.01.1895, с. Млинівці, нині – Кременецький район, Тернопільська область – 09.07.1951,м. Лондон, Великобританія) – учитель, священик Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) в діаспорі.

Народився 1 січня 1895 р. в с. Млинівці Кременецького повіту, Волинської губернії (Російська імперія). Закінчив учительську семінарію та учительський інститут, після чого вчителював на Волині. В той час також керував парафіяльними церковними хорами.

Пізніше став інспектором шкіл. У перших роках після Другої світової війни перебував у Німеччині де, в 1947 р., був висвячений на священика УАПЦ. Працював душпастирем УАПЦ в таборі для переміщених осіб у містечку Зеедорф біля Гамбурга.

У травні 1950 р. переїхав в Англію. Спочатку був настоятелем парафіяльного округу УАПЦ у Великій Британії, який охоплював Середню Англію. У серпні був призначений членом ревізійної комісії тимчасового генерального церковного управління УАПЦ у Великобританії.

В листопаді того ж року призначений головою тимчасового генерального церковного управління і рівночасно – настоятелем лондонської парафії УАПЦ. В січні 1951 р. на Другому З’їзді УАПЦ у ВБ був обраний головою генерального церковного управління.

Помер 9 липня 1951 р. в Лондоні, Великобританія. Похований на цвинтарі Ґаннерзбері в Лондоні.

Джерело

РК. Василь Ільчук [Електронний ресурс] / РК // Українці в Сполученому королівстві : інтернет-енциклопедія. — [Великобританія ?], 2008—2018. — Режим доступу: http://www.ukrainiansintheuk.info/ukr/02/ilchuk-u.htm, вільний.

Recommended Posts

Leave a Comment

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search