ІЛЬЧУК Василь

14.12.2018 | Автор: | Категорія: Діаспора, Церковні діячі
ІЛЬЧУК Василь [Wasyl Ilczuk] (01.01.1895, с. Млинівці, нині – Кременецький район, Тернопільська область – 09.07.1951,м. Лондон, Великобританія) – учитель, священик Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) в діаспорі.

Народився 1 січня 1895 р. в с. Млинівці Кременецького повіту, Волинської губернії (Російська імперія). Закінчив учительську семінарію та учительський інститут, після чого вчителював на Волині. В той час також керував парафіяльними церковними хорами.

Пізніше став інспектором шкіл. У перших роках після Другої світової війни перебував у Німеччині де, в 1947 р., був висвячений на священика УАПЦ. Працював душпастирем УАПЦ в таборі для переміщених осіб у містечку Зеедорф біля Гамбурга.

У травні 1950 р. переїхав в Англію. Спочатку був настоятелем парафіяльного округу УАПЦ у Великій Британії, який охоплював Середню Англію. У серпні був призначений членом ревізійної комісії тимчасового генерального церковного управління УАПЦ у Великобританії.

В листопаді того ж року призначений головою тимчасового генерального церковного управління і рівночасно – настоятелем лондонської парафії УАПЦ. В січні 1951 р. на Другому З’їзді УАПЦ у ВБ був обраний головою генерального церковного управління.

Помер 9 липня 1951 р. в Лондоні, Великобританія. Похований на цвинтарі Ґаннерзбері в Лондоні.

Джерело

РК. Василь Ільчук [Електронний ресурс] / РК // Українці в Сполученому королівстві : інтернет-енциклопедія. — [Великобританія ?], 2008—2018. — Режим доступу: http://www.ukrainiansintheuk.info/ukr/02/ilchuk-u.htm, вільний.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2391 публікацій.

Залишити відповідь