Городище Ґовда (Тернопільська область)

Городище розташоване на мисі правого берега Збруча, оточене валом і з напільного боку ровом. Овальна майданчик городища (40 х 20 м) має нахил на південний схід з перепадом висот 20 м (10). В 1988-1989 рр. розкрита площа 108 кв. м. У валу виділяється чотири будівельні періоди і кожен раз його поверхню покривали кам’яні вимостки.

Внутрішній вал заповнений прошарками вугілля, обпаленої глини і каменів, перемежованими стерильними шарами чистої глини товщиною 20 і 80 см. У південній частині вал перерізаний колодязем, які мали зверху пологі стінки і конусоподібну форму, а з глибини 60 см – вертикальні стінки, обкладені камінням і укріплені колодами. У плані колодязь круглий (діаметр 3,4 м). Розкопаний до глибини 3,6 м. Знайдена кераміка XI ст. і кістки тварин.

До криниці примикає майданчик, на якій горів вогонь, і шар вугілля, її покриває, пов’язаний з прошарками внутрішнього рову. Після засипки колодязя над ним в овальному поглибленні розпалювався вогонь і в насипу валу зроблена ниткоподібні хлібна піч. У верхньому шарі знайдено кераміку XII – першої половини XIII ст., Уламок скляного браслета, кілька наконечників стріл, кресало, шиферне пряслице, кістки тварин.

Джерело

Тимощук, Б. А Отчеты Прикарпатской экспедиции в архивах ИА РАН, ИА АН Украины, Тернопольского музея  [Текст] / Тимощук Б. А, Русанова И. П. – Москва, 2007. – Режим доступу: http://www.bibliotekar.ru/3-1-81-yazycheskie-kapischa-slavyan/index.htm

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2933 публікацій.

Залишити відповідь