ГЛАДУЩИК, МИСТЕЦЬКИЙ ГУРТ

МИСТЕЦЬКИЙ ГУРТ «ГЛАДУЩИК» був створений у 1995 р. До його складу входить семеро кременецьких митців: Ніл Зварунчик, Валентин Величко, Володимир Прохоров, Олександр Пташкін, Богдан Романюк, Володимир Стецюк і Жанна Тріщук.

Лейтмотивом їхніх робіт є оспівування краси Кременця та його околиць. Живописці були учасниками міжнародного пленеру в Польщі (2004). Мали спільні виставки (2004, 2009 ) з мистецьким гуртом «Палітра» у Тернопільському обласному художньому музеї.

ЗВАРУНЧИК Ніл – закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва, спеціальність: різьба по дереву. Займається скульптурою, різьбою по дереву. Техніка художніх робіт: живопис, рисунок. В жанрі переважає пейзаж, натюрморт, абстракція. Приймав участь у виставках у Києві, Ленінграді, Москві, Польщі, Болгарії, організовував численні виставки у Кременеці; переможець Міжнародного конкурсу «Сувенір другу». Учасник Міжнародного пленеру у Кременці. Репродукції робіт – у каталогах колективних виставок. Засновник і керівник гурту «Гладущик».

КОНДОТЬЄВА Тетяна – народилась у 1948 році у місті Кременці. Після навчання у ЗОШ №1 навчалась у Тернопільському музичному училищі, після закінчення якого працювала викладачем Кременецького педагогічного училища. Живописом цікавилась з дитинства, любов до якого передала бабуся художниці. Безпосередньо малювати почала з 2007 року. Серед робіт переважають акварелі, олійні полотна. Окрім живопису, художниця займається рукоділлям. У 2011 році майстриня організувала свою першу виставку, яка проходила у Музеї Юліуша Словацького.

МАТВІЙЧУК Василь – народився у 1954 році у Кременці, Протягом 1961-1971 рр. навчався у загальноосвітній школі. У 1980 році реалізовує свою мрію і вступає на факультет образотворчого мистецтва ЗНУІ, оскільки художня творчість цікавили художника ще з малечку. Серед технік переважає графіка, ліногравюра.

ОСТАП Ірина – народилася 17 квітня 1988 року у Кременці. Велика любов до природи, до оточуючих дарує їй невичерпну енергію для творіння. Творчі інтереси художниці різноманітні: вона малює квіти, натюрморти, море, краєвиди. У 2008 році закінчила Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж за спеціальністю «Дизайн», а у 2009 році гуманітарно-педагогічний інститут ім. Т. Шевченка , вчителя англійської мови. Її твори прикрашають приватні колекції в Україні та за кордоном. Учасниця виставок «Золота палітра», 2012 році мала персональну виставку «Перспетива» у м.Києві.

ПТАШКІН Олександр – закінчив Петриківське училище, спеціальність – живопис по дереву. Працює в Кременецькому краєзнавчому музеї художником-реставратором. Входить до складу гурту «Гладущик». В його роботах переважає пейзаж. Техніка: акварель, пастель. Брав участь у збірних виставках в м. Кременці, Рівному, Луцьку, у республіці Польщі. Був учасником Міжнародного пленеру в Кременці. Репродукції робіт друкувалися в каталозі.

РОМАНЮК Богдан – закінчив Одеський педагогічний інститут, художньо-графічний факультет. Викладав у Кременецькому педучилищі, згодом педколеджі ім. Т. Шевченка. Займається станковим живописом, володіє олійними, гуашевими, акварельними, темперними фарбами, олівцем, пастеллю. Жанр: пейзаж, портрет, натюрморт, архітектура. Персональні виставки: Кременець, Тернопіль, Почаїв, та інші міста України Учасник колективних виставок: Тернопіль, Москва, Київ, Луцьк, Рівне, а також у Польщі (Краків, Перемишль). Брав участь в Міжнародному пленері в 1999 році, присвяченому річниці Ю.Словацького. Автор виданого власним коштом альбому своїх робіт.

СТАДНИЦЬКИЙ Аркадій – народився у Кременці 1952 року. Закінчив Московський університет ім.Ломоносова, факультет живопису і графіки. Працює в галузі іконопису. На його рахунку розписи 6 церков – Чесного Хреста та Петра і Павла в Кременці, Успіння Пресвятої Богородиці в с.Крижі, Михайлівська в с. Бірки. Художник виконав розписи 46 іконостасів, що знаходяться в храмах України, Угорщини, Чехії.

СТЕЦЮК Володимир – закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. Труша, відділ художнє оформлення (інтер’єр, екстер’єр, оформлення плакатів). Працював у Кременецькій художній майстерні. Працює творчо. Натюрморт, пейзаж, історичні сюжети – тематика його картин. Техніка: олія, акварель. Брав участь в художніх виставках: у Кременці, Тернополі, Почаєві, Рівному, Луцьку, в Польщі. Був учасником Міжнародного пленеру, що проходив у Кременці. Займається проектуванням інтер’єрів громадських споруд. Керівник гурту «Гладущик».

Джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1723 публікацій.

Залишити відповідь