ГАЛЕРЕЯ БОГДАНА | садиба-музей

 In Музеї

ГАЛЕРЕЯ БОГДАНА — садиба-музей Богдана Горбаля  в селі Литячі Заліщицького району Тернопільської області, що лежить у межах Національного природного парку «Дністровський каньйон». Веб-сайт: http://bohdan.horbal.com

Дата відкриття — 2012, вересень.  Перший в Україні музей у жанрі «Art Brut» (ар брют), присвячений творчості людини «не від світу цього».

Art Brut — нетрадиційне мистецтво, створене непрофесійними майстрами, які як із суспільної, так і з психічної точки зору є маргіналами (душевно хворі, інваліди, ув΄язнені, диваки-самітники, тощо). Це так зване “грубе”, необроблене мистецтво, автори якого, як правило, не рахуються з усталеними в тій чи іншій мистецькій професії умовностями.

У двох залах представлені понад 100 малюнків, збереглося ж узагалі – близько 2 000, що були створені в останні роки його життя. Малюнки Богдана також прикрашають двір садиби – їх було перенесено у збільшеному вигляді на зовнішні стіни будівель. Частиною експозиції є окрема кімната, присвячена дисиденству та руху опору.

Дізнатися більше →

Садиба-Музей Богдана Горбаля 'Галерея Богдана' Ч-І

Видиво із Садиби-Музею Богдана Горбаля (село Летяче, Заліщицький р-н, Тернопільщина). Частина ІБогдан Горбаль народився із синдромом Дауна і ще у ранньому віці почав малювати. Його роботи не цінували та викидали батьки. Й лише по смерті Богдана його брат, поет та дисидент Микола Горбаль зібрав усі малюнки у Галерею Богдана, яку облаштував у їх родинній садибі в селі Литячі на Тернопільщині. Тут експоновані сотні незвичайних робіт, більшість – кольоровими олівцями на альбомних листках, а деякі намальовані просто на будівлях. 1999 р. з метою підтримки нетрадиційного мистецтва і допомоги непрофесійним митцям-інвалідам та популяризації їхнього мистецтва Микола Горбаль створив Благодійний фонд «Галерея Богдана» (на честь покійного брата Богдана Горбаля).

Опубліковано Молода Лемківщина Пʼятниця, 29 листопада 2019 р.

Recommended Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search