ГАЛЕРЕЯ БОГДАНА | садиба-музей

01.12.2019 | Автор: | Категорія: Музеї

ГАЛЕРЕЯ БОГДАНА — садиба-музей Богдана Горбаля  в селі Литячі Заліщицького району Тернопільської області, що лежить у межах Національного природного парку «Дністровський каньйон». Веб-сайт: http://bohdan.horbal.com

Дата відкриття — 2012, вересень.  Перший в Україні музей у жанрі «Art Brut» (ар брют), присвячений творчості людини «не від світу цього».

Art Brut — нетрадиційне мистецтво, створене непрофесійними майстрами, які як із суспільної, так і з психічної точки зору є маргіналами (душевно хворі, інваліди, ув΄язнені, диваки-самітники, тощо). Це так зване “грубе”, необроблене мистецтво, автори якого, як правило, не рахуються з усталеними в тій чи іншій мистецькій професії умовностями.

У двох залах представлені понад 100 малюнків, збереглося ж узагалі – близько 2 000, що були створені в останні роки його життя. Малюнки Богдана також прикрашають двір садиби – їх було перенесено у збільшеному вигляді на зовнішні стіни будівель. Частиною експозиції є окрема кімната, присвячена дисиденству та руху опору.

Дізнатися більше →

Садиба-Музей Богдана Горбаля 'Галерея Богдана' Ч-І

Видиво із Садиби-Музею Богдана Горбаля (село Летяче, Заліщицький р-н, Тернопільщина). Частина ІБогдан Горбаль народився із синдромом Дауна і ще у ранньому віці почав малювати. Його роботи не цінували та викидали батьки. Й лише по смерті Богдана його брат, поет та дисидент Микола Горбаль зібрав усі малюнки у Галерею Богдана, яку облаштував у їх родинній садибі в селі Литячі на Тернопільщині. Тут експоновані сотні незвичайних робіт, більшість – кольоровими олівцями на альбомних листках, а деякі намальовані просто на будівлях. 1999 р. з метою підтримки нетрадиційного мистецтва і допомоги непрофесійним митцям-інвалідам та популяризації їхнього мистецтва Микола Горбаль створив Благодійний фонд «Галерея Богдана» (на честь покійного брата Богдана Горбаля).

Geplaatst door Молода Лемківщина op Vrijdag 29 november 2019

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2888 публікацій.

Залишити відповідь

 

Інші публікації даної в категорії ‘Музеї’