Форт-музей Cічових стрільців (Бурканів)

20.09.2018 | Автор: | Категорія: Музеї, Пам’ятки | пам’ятні місця

Що: фортифікаційна споруда Форт-музей Cічових стрільців
Ініціатива: Сергій Ткачов, за підтримки Теребовлянської райдержадміністрації.
Де: Бункер бригади полковника фон Больцано | Бурканівський укріплений район австро-угорської армії на правому березі ріки Стрипа часів І Світової війни |
околиця с. Бурканів Теребовлянський район, Тернопільська область
Роботи з реконструкції  – 2016 – 2017 року.
Дата відкриття: 04.06.2017

У музеї – експонати-банери, з інформацією про військові частини, задіяні в боях на Тернопільщині, дані про легіон Українських січових стрільців, відомості про бої 1915-го року на річці Стрипі. Відвідавши музей,  можна дізнатися про бойовий шлях легіону УСС та інших військових частин, пов’язаних з боями за Бурканівський укріплений район, а також про події на Тернопільщині у роки Першої світової війни загалом.

Також за задумом керівництва облдержадміністрації фортифікаційна споруда в Бурканові в майбутньому має стати базовим табором для військово-патріотичного вишколу молоді.

Бункер бригади Больцано розташований неподалік дороги, якою до Марійського духовного центру УГКЦ у селі Зарваниця прямують численні прочани й туристи. Відтак на шляху до паломницького центру даний об’єкт стане цікавою історичною пам’яткою.

Допомогу у відновлювальних роботах надала бурканівська громада, а організаційні заходи — заступник голови РДА Андрій Кундрат.

У боях в районі Стрипи брав участь син Івана Франка — Петро. Неподалік Бурканова перебував Роман Купчинський.  У боях над Стрипою у 1915 році брала участь Жіноча чота легіону Українських січових стрільців.

Джерела:

Відновили бункер бригади Больцано [Текст] // Свобода. – 2017. – № 31 (21 квіт.). – С. 1 : фот.

Снітовський, О. Тернопільськими слідами бригади Больцано [Електронний ресурс] / О. Снітовський // Укрінформ. – Київ, 2017. – Режим доступу: https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2239858-ternopilskimi-slidami-brigadi-bolcano.html. – С. 1 : фот.

Шот, М. Тут буде музей Українських Січових Стрільців [Текст] : на Тернопіллі [поблизу с. Бурканів Теребовл. р-ну] відновили бункер австро-угорської армії часів Першої світової війни / М. Шот // Урядовий кур’єр. – 2017. – № 79 (27 квіт.). – С. 16. – (Історії слід).

Бункер Больцано, Бурканівський ліс

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2517 публікацій.

Залишити відповідь

 

Інші публікації даної в категорії ‘Музеї’