Джоджик Іван Григорович

джерело

Джоджик Іван Григорович (19.02.1927, с. Голгоча, нині Підгаєцького району Тернопільської області),  учасник національно-визвольних змагань, автор книжки «Подорож у часі: спогади українського повстанця». Орден «За заслуги» III ступеня.

Іван Джоджик народився 19 лютого 1927 року у селі Голгоча Підгаєцького району в селянській родині. Закінчив 7 класів місцевої школи. З початком 1942-го став членом юнацтва ОУН, згодом – станичним сітки в рідному селі, пізніше — підрайоновим юнацтва.

У квітні 1944-го пройшов навчання в підстаршинській школі УПА в с. Мелна Рогатинського району на Івано-Франківщині. Після закінчення входив до сотні «Буйні»складу 3 Подільської військової округи «Лисоня» (УПА-Захід), а згодом — «Холодноярці».

У червні 1946-го колишній повстанець «легалізувався» й пішов навчатися під новим іменем Богдан Джеджора. Вступив до Бережанського, а потім до Рогатинського педучилищ, однак під загрозою арешту залишив навчання.

Після того вступив до Львівського поліграфічного інституту, де був заарештований у 1948-му. Більше восьми років Іван Григорович відсидів у тюрмі на Лонцького у Львові. Пізніше був засланий на вугільні шахти Воркути.

Там познайомився й одружився зі Стефанією Візницею. У 1958 році вони повернулися додому в Україну. Зараз Іван Григорович є членом Братства УПА і Спілки політичних в’язнів та репресованих України.

джерело:

Джоджик, І. Г. Подорож у часі: спогади українського повстанця [Текст] / І. Джоджик; упоряд.: Б. Новосядлий, О. Товарянська. — Тернопіль, 2013. — 128 с.: іл.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2769 публікацій.

Залишити відповідь