ТЕПЛЕ ПОДІЛЛЯ. ЗЕМЛЯ СОНЦЯ ТА ВИНОГРАДУ | буклет, 1938

Ініційований Польською державною залізницею та Лігою підтримки туризму. Видання Комісії аеродромів повітів та гмін Тарнопольського воєводства (1938).

Зовнішня сторона рекламного буклету «Тепле Поділля. Земля сонця та винограду» , присвяченого теперішнім Бучацькому, Заліщицькому, Чортківському та Борщівському районам Тернопільської області.

Кліматичні умови «теплого Поділля»  характеризуються показниками:

  • середньорічна температура повітря +7,3°С, січня — −4,5°- −5°С, липня — +19°С, сума активних температур — 2700°С.
  • Весна настає на 2 тижні раніше, ніж на решті території області.
  • Тут добрі умови для вирощування теплолюбних культур, особливо на південних схилах долини річки Дністер.
  • У районі найсприятливіші кліматичні умови для відпочинку — на берегах Дністра і його приток, особливо у місті Заліщики, що у меандрі Дністра.

«Тепле Поділля», також відоме як Дністровський каньйон, є найтеплішим місцем на Дністрі – його клімат порівнюють із чорноморським. Цей район також є справжнім раєм для орнітологів. Тут вас завжди будуть супроводжувати крики білих і сірих чапель, лелек, лебедів, чайок…

Дністровський каньйон один з найбільших (250 км) і найкрасивіших у Європі, він входить в список природних чудес України, і не без причини. Дністровський каньйон проходить через території Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей, приваблює туристів живописними прямовисними стінами і численними пам’ятками.

Уздовж каньйону трапляється безліч водоспадів. Наймальовничішим є Джуринський водоспад – він знаходиться приблизно в 3-4 кілометрах від Дністра, недалеко від села Устечко Тернопільської області. Джуринський водоспад є найвищим водоспадом у рівнинній частині України – його висота сягає 16 метрів.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2893 публікацій.

Залишити відповідь