БУДЗІНСЬКИЙ Микола Володимирович

БУДЗІНСЬКИЙ Микола Володимирович (20.03.1961, с. Чабарівка, Гусятинський район, Тернопільська область) — хоровий диригент, композитор.

Народився 20 березня 1961 р. селі Чабарівка Гусятинського району Тернопільської області. Закінчив хоровий відділ Теребовлянського культурно-освітнього училища та кафедру академічного хору Рівненського інституту культури.

З 1984 – керівник народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Збручани». З його приходом в «Збручани», змінилося творче обличчя колективу, оновився репертуар, матеріальна база. Ансамбль «Збручани»:

  • постійний учасник творчих звітів Борщівського району в місті Тернополі, головним диригентом і хормейстером яких був Микола Будзінський,
  • учасник обласних та республіканських свят народної творчості, присвячених знаменним датам, зокрема, 10-річчю та 20-річчю Незалежності України, 15-й річниці відкриття в м Тернополі першого в Україні Співочого поля, де Микола Будзінський входив до числа головних диригентів свята,
  • учасник творчого звіту-концерту Тернопільщини в Національному палаці культури «Україна» «Горнусь до тебе, Україно!» з нагоди 10-ї річниці Незалежності України, який відкривався вокально-хореографічною композицією «Вітає Надзбруччя» (музика та постановка Миколи Будзінського),
  • творчого звіту мистецьких колективів Тернопільщини у 2003 року «Україна єдина» в Національному палаці «Україна».

Ансамбль пісні і танцю «Збручани» – учасник Днів культури України в Югославії (1990 р.) міжнародного фестивалю «Хора Маре» в Молдові (1995 р.), де отримав високу нагороду – Гран-прі. Його концертні програми записані на Українському телебаченні (Чернівецька та Львівська телестудії). У серпні 2004 року ансамбль виступав на виставці «Експоцентр України» в Києві, а в серпні 2004 року став Лауреатом міжнародного фольклорного фестивалю в Польщі.

Микола Будзінський – самодіяльний композитор, який поклав на музику тексти місцевих авторів Лесі Любарської та Людмили Регуш («Вічному Тарасові», «Борщівський фестиваль», «Материнська доля» опубліковані в колективних збірниках західноукраїнських авторів:

  • «Краю мій Борщівський, краю стоголосий» (2011)
  • «Ми всі ідемо до Тараса» (2012).

Вивчає і записує місцевий фольклор, аранжує народні пісні, готує до друку авторський збірник.  За досягнення в роботі, творчі успіхи та активну громадську діяльність нагороджений Грамотою Міністерства культури та мистецтв України, дипломами, грамотами обласної державної адміністрації, обласної ради, обласного управління культури, районної державної адміністрації.

Будучи на посаді заступника голови Борщівської райдержадміністрації Микола Будзінський у 2015 та 2016 роках був мистецьким керівником, режисером і координатором регіонального фольклорно-мистецького фестивалю «Борщівська вишиванка», якому в грудні 2016 року за погодженням Міністерства культури України присвоєно статус Всеукраїнського.

Джерело:

СЛАВЕТНІ ПОСТАТІ ТЕРНОПІЛЬЩИНИБудзінський Микола ВолодимировичНародився 20 березня 1961 р. селі Чабарівка…

Geplaatst door Тернопільський обласний методичний центр народної творчості op Vrijdag 11 januari 2019

БУДЗІНСЬКИЙ Микола Володимирович [Електронний ресурс] / підгот. І. Виспінський // Facebook.Тернопільський обласний методичний центр народної творчості. – Режим доступу : https://www.facebook.com/ternopilomcnt/posts/662293304172393?__tn__=K-R. – Назва з екрана. – Дата публікації: 12.01.2019. – Дата перегляду: 21.01. 2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2888 публікацій.

Залишити відповідь