СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКА ДЕРЕВ’ЯНА ЦЕРКВА | Борсуки

СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКА ДЕРЕВ’ЯНА ЦЕРКВА, 1892

Борсуки, Лановецький район, Тернопільська область

Попередня дерев’яна церква св. Миколи зведена коштом парафіян у 1774 році. У 1863 році церква розмальована всередині, також оновлений іконостас. У 1866 році оновлена дзвіниця. Під час ремонту 1869 року поставлена на кам’яний фундамент, обшита дошками, дахи покриті ґонтами, а верх – англійською бляхою.

Церква на карті. Фото 1. 04. 2017 р., Ігор Пунда

В інтер’єрі влаштована нова підлога, прибудована нова ризниця, роботи проведені коштом парафіян при деякій допомозі священика. У 1884 році розпочали заготовлювати матеріал для будівництва нової, більш вмістимої дерев’яної церкви.

Через два роки на місці старої почали будівництво сучасної святині, яке закінчили у 1892 році. Зовні ремонт проведений після 2011 року (до цього церква була пофарбована в традиційний блактний). Тепер пам”ятка архітектури місцевого значення.

Розташована в центрі села, на просторій ділянці, з півдня від головної дороги. Приземистих форм хрещата в плані одноверха церква, силует якої виразно підкреслює струнка дерев’яна дзвіниця при західному фасаді бабинця, верх нави і три багатоярусні вежі.

Традиційно для цього типу церков до неї ведуть три входи – з заходу, півночі та півдня. З обидвох сторін до вівтаря прибудовані ризниці. Під час останнього зовнішнього ремонту всі маківки покрили блискучою бляхою, а стіни оббили пластиковою вагонкою.

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2291 публікацій.

Залишити відповідь