БОРОДІЄВИЧ Остап, громадський і військовий діяч

БОРОДІЄВИЧ Остап (1883, с. Денисів, нині Козівського р-ну Тернопільської обл. – 1920, м. Ярославль, РФ) – громадський і військовий діяч Галичини. Учасник національно-визвольних змагань 1918–1920.

Закінчив Тернопільську гімназію, Львівську ветеринарну академію (1908). Працював ветеринарним лікарем на Буковині, член громадських організацій. Під час І Світової війни – військовий ветеринарний лікар на фронті, офіцер австрійської армії.

Учасник антицісарського повстання в Галичині (1918). Від листопада 1918 – ветеринарний референт Державного секретаріату військових справ ЗУНР, організатор і керівник ветеринарної служби УГА в період українсько-польської війни та боротьби за незалежність УНР проти більшовицьких і денікінських військ.

Від лютого 1920 – начальник ветеринарної служби Польового штабу УГА в Києві. У квітні заарештований органами ВЧК, вивезений до підмосковного концтабору Кожухов, у липні – до Ярославльської тюрми ВЧК, де й загинув.

Джерело

Тимочко, М. БОРОДІЄВИЧ Остап [Текст] /М. Тимочко // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2004. — Т. 1 : А — Й. — С. 173.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2208 публікацій.

Залишити відповідь