БІЛИНСЬКИЙ Клавдій

Український освітянин, громадський діяч Клавдій Білинський. джерело

БІЛИНСЬКИЙ Клавдій (2010.1865, с. Соснів, нині — Теребовлянський район (або с. Синява, тепер Збаразький район) — 28.05.1937, м. Бережани) — український громадський та політичний діяч на Буковині, педагог, доктор філософії, гімназійний професор, делегат Української Національної Ради ЗУНР.

Навчався у Віденському університеті. Переписувався з Іваном Франком. Учителював у Львові, Тернополі, Станіславові. По тому — гімназійний професор у Чернівцях. Працював директором гімназій «Рідної Школи» у Городенці та Рогатині.

Восени 1918 року — в складі Буковинської делегації УНР — представляв Народну партію — разом з Мироном Кордубою та Романом Цегельським. У листопаді 1918 р. від імені УНРади перебирав командування поліцією Буковини у поліційного директора, надвірного радника Тарангула, керівництво дирекцією передав надкомісару Яворському.

1920 року заснована українська гімназія в Снятині, на посаду першого директора прийшов Клавдій Білинський. У 1924 році польська адміністрація ліквідувала українську гімназію. Син Андрій Білинський — правознавець, економіст, громадсько-політичний діяч.

Джерело

Мельничук, Б. Іван Франко і Тернопільщина [Текст] / Мельничук Б., Уніят В. — Тернопіль : Тернограф, 2012. — 280 с.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2896 публікацій.

Залишити відповідь