БІЛІНСЬКИЙ Іван

Іван Білінський

БІЛІНСЬКИЙ Іван (1983,  с. Теклівка Підволочиського району Терноп. обл. – 05.10. 2016), український військовик  аеромобільної десантної роти 2 окремого батальйону 95 бригади.

Повістку отримав під час четвертої хвилі мобілізації, узимку 2015 року. З, м’яко кажучи, недбальства медкомісії мобілізований з важким тромбофлебітом. Ні спосіб життя на передовій, ні тамтешнє харчування оздоровленню не сприяли… Прооперували раз, другий… Пізніше поставили діагноз — онкологія. Уже коли лежав в лікарні у містечку Скалаті,  вручили нагороду “Ветеран війни”.

“З Іваном ми познайомилися в лютому 2015 року на полігоні, — розповідає товариш по службі Івана Білінського Микола Микитин. — З тих пір весь час — поруч. Боєць він був серйозний, хороший… Незважаючи на те, що він виконував обов’язки замкомвзводу, був старшим блокпоста на залізничному мосту біля Сиваша, був простий у спілкуванні. Іван на передовій врятував мені життя. Мене поранило, а БТР примчав під обстрілом. Вано був “на броні”. Уявляєте — “на броні” під обстрілом?! Разом зі мною Іван тоді вивіз ще одного побратима, зберігши два життя. На війні він ні за кого не ховався, але від хвороби броні нема…”.

Похований у рідному селі 6 жовтня 2016 року. Залишились дружина та двоє дітей-школярів…

Джерело:

Вандзеляк, Г. Івана Білінського у Теклівці проводжали під акорди пісні “Братику мій”… [Текст] / Г. Вандзеляк // Свобода. 2016. 19 жовт.  С. 4. (Герої не вмирають).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2706 публікацій.

Коментарі (1)

  1. […] БІЛІНСЬКИЙ Іван (1983,  с. Теклівка Підволочиського району Терноп. обл. – 05.10. 2016), український військовик  аеромобільної десантної роти 2 окремого батальйону 95 бригади. […]

Залишити відповідь