БІЛА КРИНИЦЯ № 1 | Заліщицький район | Тернопільська область

02.06.2019 | Автор: | Категорія: Пам'ятки природи

БІЛА КРИНИЦЯ № 1 — гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Розташована на північно-східній околиці с. Хартонівці Заліщицького району, в межах лівої частини долини невеликого потічка, що впадає у ріку Тупа.

Оголошена рішенням Тернопільської обласної ради від 18 березня 1994 року “Про внесення змін і доповнень до мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду і затвердження Списку дикорослих рідкісних, реліктових, ендемічних рослин області, що підлягають особливій охороні”.

Площа 0,02 га.

Під охороною — джерело питної води, що має важливу науково-пізнавальну, історико-культурну та естетичну функції. На ділянці розміром 10×20 метрів із-під схилу витікає ще ряд інших джерел, що живлять потічок.

Біля джерела встановлено хрест та невелику огорожу розміром 2×2 м. Люди освячують воду у джерелі. Вода використовується місцевими жителями для пиття та приготування їжі.
Пам’ятка природи перебуває у віданні Угриньківської сільської ради Заліщицького району.

Джерела:

П‘ятківський, І. Криве [Текст] / І. П‘ятківський // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. – Тернопіль, 2004. – Т. 1 : А – Й. – С. 127.

Джерело “Біла криниця № 1” [Текст] / В. М. Черняк, Г. Б Синиця, І. О П’ятківський // Унікальні перлини Тернопільщини. – Тернопіль, 2014. – С. 182.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2625 публікацій.

Залишити відповідь