БЕЗДІЛЬНИЙ Микола Павлович

 In Архітектори | Художники | Скульптори, Митці | Мистецькі колективи | Виконавці
БЕЗДІЛЬНИЙ Микола Павлович (11.11.1923—22.10.1980) — український художник, музикант, композитор, організатор художньої та музичних шкіл в Бережанах. Заслужений майстер народної творчості УРСР (1973). Почесний громадянин м. Бережани.

Народився 11 листопада 1923 року в с. Нових Санжарах, нині смт Полтавської області. У 1951 році закінчив Полтавське музичне училище.

Упродовж 1951—1955 років жив у м. Збаражі, у 1955 році переїхав до м. Бережан. Працюючи на Збаражчині, малював краєвиди міста з його мальовничими пейзажами та старовинними пам’ятками архітектури.

У Бережанах активно включився в роботу закладів культури і, особливо, Бережанського районного будинку культури. В перший рік своєї праці організовує естрадний оркестр Сурми”. Згодом очолює колектив Бережанської музичної школи.

Сам пише музику пісні. Протягом кількох років М.Бездільний був організатором і керівником студії образотворчого мистецтва в Бережанах, яка стала художньою школою.  Як художник, він активний учасник районних, обласних, всеукраїнських виставок, де відзначений дипломами та грамотами.

На Бережанщині створив цілу серію живописних і графічних творів, у яких відобразив природу Прикарпаття. Крім живопису та графіки, починаючи з 1962 року, М. Бездільний займався різьбою по дереву, карбуванням на металі, тисненням на шкірі, скульптурою та керамікою.

У доробку мистця понад 600 творів різних жанрів. Від 1952 року він учасник виставок у Львові, Києві, Тернополі, Москві (РФ).  Помер 22 жовтня 1980 року в м. Бережанах.

Роботи художника зберігаються в Бережанському краєзнавчому музеї, музеях і приватних колекціях в Україні, Канаді та США. Одна з вулиць міста Бережани носить його ім’я.

Джерела:

Бездільний Микола Павлович [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 280—282. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf(останній перегляд: 30.03.2019).

Recommended Posts

Leave a Comment

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt