БЕЗДІЛЬНИЙ Микола Павлович

БЕЗДІЛЬНИЙ Микола Павлович (11.11.1923—22.10.1980) — український художник, музикант, композитор, організатор художньої та музичних шкіл в Бережанах. Заслужений майстер народної творчості УРСР (1973). Почесний громадянин м. Бережани.

Народився 11 листопада 1923 року в с. Нових Санжарах, нині смт Полтавської області. У 1951 році закінчив Полтавське музичне училище.

Упродовж 1951—1955 років жив у м. Збаражі, у 1955 році переїхав до м. Бережан. Працюючи на Збаражчині, малював краєвиди міста з його мальовничими пейзажами та старовинними пам’ятками архітектури.

У Бережанах активно включився в роботу закладів культури і, особливо, Бережанського районного будинку культури. В перший рік своєї праці організовує естрадний оркестр Сурми”. Згодом очолює колектив Бережанської музичної школи.

Сам пише музику пісні. Протягом кількох років М.Бездільний був організатором і керівником студії образотворчого мистецтва в Бережанах, яка стала художньою школою.  Як художник, він активний учасник районних, обласних, всеукраїнських виставок, де відзначений дипломами та грамотами.

На Бережанщині створив цілу серію живописних і графічних творів, у яких відобразив природу Прикарпаття. Крім живопису та графіки, починаючи з 1962 року, М. Бездільний займався різьбою по дереву, карбуванням на металі, тисненням на шкірі, скульптурою та керамікою.

У доробку мистця понад 600 творів різних жанрів. Від 1952 року він учасник виставок у Львові, Києві, Тернополі, Москві (РФ).  Помер 22 жовтня 1980 року в м. Бережанах.

Роботи художника зберігаються в Бережанському краєзнавчому музеї, музеях і приватних колекціях в Україні, Канаді та США. Одна з вулиць міста Бережани носить його ім’я.

Джерела:

Бездільний Микола Павлович [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 280—282. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf(останній перегляд: 30.03.2019).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2617 публікацій.

Залишити відповідь