БЕДНАРСЬКИЙ-ВОЛОД Володимир-Маріан Мефодійович

джерело: http://esu.com.ua

БЕДНАРСЬКИЙ-ВОЛОД Володимир-Маріан Мефодійович (1.01.1927, с. Бишки, нині Козівського району—30.09.1996, Гамільтон, Канада) — скульптор, графік.  Премія «Найкращий колір» (1957, Монреаль).

Народився 1 січня 1927 року в с. Бишки, нині Козівського району. Середню освіту здобув у Бережанській гімназії, згодом продовжив навчання в м. Празі (нині Чехія).

Перебував у таборах для переміщених осіб в Авґсбурзі (Баварія, Німеччина), де склав іспит зрілості, далі були Фюссен, Міттенвальд, Мюнхен. Після Другої світової війни студіював медицину в Мюнхенському університеті.

У 1949 році емігрував до Канади. У м. Монреалі вивчав ужиткове мистецтво в Університеті сера Джорджа Вільямса, пізніше перейменованому в Університет «Конкордія». Після його закінчення працював графіком і живописцем, потім — директором та менеджером у фірмах та агентствах Монреаля й Торонто.

джерело: http://esu.com.ua

Брав активну участь у щорічних міжнародних семінарах і симпозіумах у Нью-Йорку та Чикаго (США). Оформив виставки:

  • «Голос народу» на «Експо’67» (1967, м. Монреаль),
  • «Майбутнє українців Квебеку» (1972; до 100-річчя від часу заснування провінції Манітоби),
  • «Людина і світ» (м. Монреаль).

В. Беднарський автор екслібрисів, листівок, художник-оформлювач книжок. Особливої уваги заслуговує його робота пам’яті вояків УПА на цвинтарі Святого Володимира в м. Оквіллі біля м. Торонто (Канада, 1988).

Також він створив бронзові дошки до 100-річчя поселення українців у Канаді й 1000-ліття християнства в Україні, виконав серію ліноритів до опери «Купало» А. Вахнянина тощо.

Художник мав ряд персональних виставок, які проходили в Едмонтоні, Гамільтоні, Монреалі, Торонто (усі — Канада) та Чикаго (США). У 1957 році він отримав премію монреальської преси «Найкращий колір».

У 1993 році відвідав м. Бережани. Дещо з його творчого доробку — картини, плакати, художні листівки — зберігається в Бережанському музеї книги.

Помер В. Беднарський 30 вересня 1996 року в м. Гамільтоні. Похований на цвинтарі «Йорк» у м. Торонто.

Джерела:

Беднарський-Волод Володимир-Маріан Мефодійович  [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 381—382 : фот. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf (останній перегляд: 30.05.2019).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2789 публікацій.

Залишити відповідь