БАСАРАБ Наталія Казимирівна

БАСАРАБ Наталія Казимирівна (23.04.1954, с. Іванківці Зборівського району Тернопільської області) — художниця.
Веб-сайт: http://natali-basarab.com/uk.html

Народилася 23 квітня 1954 року в с. Іванківцях Зборівського району. У 1971 році закінчила Кобзарівську середню школу. У школі декораторів (нині художнє відділення кооперативного технікуму) здобула фах художника-оформлювача. Значну роль у становленні майстрині відіграли лекції І. Дуди.

Майже сімнадцять років Н. Басараб працювала оформлювачем вітрин і торговельних залів у Тернопільському міському центральному універмазі. Водночас займалася живописом. У червні 1994 року в Палаці культури «Ватра» відкрилася перша персональна виставка художниці, на якій було представлено акварелі, графіку, роботи на склі.

Н. Басараб автор близько тисячі картин, серед її мистецьких шедеврів є аплікації з пір’я. У 1997 році в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася персональна виставка «На палітрі пір’я», яка принесла мисткині визнання та славу.

Першу персональну експозицію розгорнула в 1994 році на ВТО «Ватра».

1996 р. – наступна персональна виставка в Тернопільському обласному художньому музеї.

1997 р.– персональна виставка „На палітрі пір’я» у Тернопільському краєзнавчому музеї.

1998 р. – персональна виставка в Будинку вчених та Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського в М. Києві.

1999 р. персональна виставка під патронатом президента України Л. Кучми „Україна, Жінка, Мистецтво“ у Тернопільському краєзнавчому музеї.

2000 р. – персональна виставка у Франції (м. Клермон-ферран).

2000 р. – персональна виставка в м. Гусятині.

2001 р. – персональна виставка «Французькі мотиви» у Тернопільському краєзнавчому музеї.

2004 р. – персональна виставка «Краю мій світанковий» у Тернопільському краєзнавчому музеї

2006 р. – персональна виставка в приміщенні Старого замку, присвячена 15-й річниці незалежності України.

2006 р. – участь у Міжнародній мистецькій виставці «Високий замок» (Львівський палац мистецтв).

2007 р. – участь у Всеукраїнській художній виставці «Мальовнича Україна» (м. Тернопіль).

У 2000 році, 60 полотен художниці експонувалося у французькому містечку Клермон-Феррані. У 2001 році в обласному краєзнавчому музеї пройшла виставка живопису «Французькі мотиви». Упродовж 2006—2007 років мисткиня взяла участь у:

  • двох міжнародних виставках «Високий замок» (обидві — м. Львів),
  • Всеукраїнській художній виставці «Мальовнича Україна» ( м. Тернопіль).

Починаючи з 1999 року, у художниці та скульптора Н. Басараб з’явилося нове захоплення — ляльки, зокрема портретні. Перші були виконані в техніці пап’є-маше, наступні — з гіпсу («Мерилін Монро», «Луї де Фюнес» та ін.). Останні три ляльки — «Людмила Гурченко», «Софі Лорен» і «Віра Самчук» — виготовлено за новою технологією, з пластику. У колекції художниці таких творів понад 50, мріє зробити 300.

У 2008 році Н. Басараб стала дипломантом обласної мистецької премії ім. Я. Музики. У 2013 році у своїй квартирі-майстерні художниця відкрила мистецький салон. Роботи зберігаються в приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Джерела:

БАСАРАБ Наталія Казимирівна [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 106—110 : фот. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf (останній перегляд:  12.03.2019).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2517 публікацій.

Залишити відповідь