БАРАНОВ Володимир Олександрович

28.03.2017 | Автор: | Категорія: Діячі культури й мистецтва

ВолодиБАРАНОВ Володимир Олександрович (19.02.1964) – художник по світлу, звукорежисер, завідуючий музичною частиною Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки.  Заслужений працівник культури України (2017).

Народився у місті Тернополі 19 лютого 1964 року. У 1992 році закінчив з відзнакою Тернопільський технікум радіоелектронного приладобудування. Прийшовши до Тернопільського театру ляльок у 1981 році, був прийнятий на посаду монтувальника сцени.

За короткий термін опанував багато технічних театральних професій. І з 1985 року по сьогоднішній день Володимир Олександрович працює в Тернопільському театрі ляльок художником по світлу.

Він є співавтором режисера і художника багатьох спектаклів. Серед кращих його робіт слід відзначити: «Рябий пес, що біжить краєм моря» Ч. Айтматова, «Любов… любов…» В. Маслова, «Кому співає веселка» Р. Босого, «Панночка» Н. Садур, «Три товстуни» Ю. Олеши, «Чарівна лампа Аладіна» Н. Гернет, «Кіт у чоботях» Д. Самойлова, «Чарівний перстень» В. Лісового та інші.

Стали у нагоді й вокальні дані. Перший виступ у складі дуету з актрисою Тернопільського театру ляльок Тетяною Логіновою, на осінньому конкурсі самостійних робіт в театрі, пройшов з гучним успіхом. В результаті чого, номер був включений у святкову програму до урочистого відкриття стаціонару театру (лютий, 1986).

Відтоді успіх почав переслідувати виконавців: спершу – влітку 1986р. (дипломанти обласного конкурсу КСП); у грудні того ж року – у Львівському будинку актора, потім – у Києві; пройшовши відбірковий тур, – у Москві (на Першому Всесоюзному конкурсі акторської пісні ім. А. Миронова); та подальшій музичній діяльності.

Голосом Володимира Баранова співають та розмовляють більше 20 персонажів лялькових вистав театру, зокрема: Вовк із вистави «Золоте курча», Морський вовк – «Морський вовк», Ведмідь – «Пригоди каштанчика», Носоріг – «Жирафа і носоріг», Людожер – «Кіт у чоботях», Вітер – «Шукай вітру в полі», джин Каш-Каш – «Чарівна лампа Аладіна», сліпий Кобзар – «Малята-кармалята» та інші.

В окремих виставах, Володимир Олександрович озвучує декілька персонажів: пірати і охоронці Короля – «Бременські музиканти», Генерал, Вчений і Монах – «Білосніжка». Окрім того, записуючи фонограми та підбираючи музичне оформлення до вистав, він вправно справляється і з обов’язками звукорежисера й завідуючого музичною частиною.

Велику увагу приділяє Володимир Олександрович якості звукового відтворення в театрі. Завдяки йому театр першим в Україні здійснив плавну міграцію на сучасні цифрові системи звуковідтворення та архівації фонограм, використанню комп’ютерів у створенні звукових образів, створенню різноманітних світлових ефектів.

У планах Володимира Баранова є подальша модернізація звукового та світлового обладнання театру, перехід на керування системою постановочного освітлення на комп’ютеризовану основу.

Нагороджений почесними грамотами і дипломами різних ступенів від Тернопільського обласного управління культури, обласної ради та адміністрації. У 2010 році був нагороджений Почесною грамотою від національної спілки театральних діячів України.

В. Лісовий

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1124 публікацій.

Коментарі (2)

Залишити відповідь