БАБІЙ Домка

19.04.2019 | Автор: | Категорія: Діаспора, Доброчинність
БАБІЙ Домка (теж Доміцеля) (1896-3.7.1983) — меценатка.

Народилася в с. Гадинківці Гусятинського повіту, нині  село Гусятинського району Тернопільської області,  в родині Зілинських. Прибула до Канади в 1928 р. до свого брата Евстахія, який проживав в Саскачевані. Поселилась у Вінніпезі, одружилась з Митрофаном Бабієм в 1929 р. Звідси молоде подружжя переселилося до Торонта а ще пізніше до Смитвиллу, біля Гамілтону.

Займалися господарством, вели ферму з вирощування коней і дробу аж до 1940 р. У 1940-х роках придбали ферми біля Веланду і продовжали свій фермерській досвід до 1972 р. В цьому ж році поселилась на постійно в Торонто.

Жертвувала значні суми на УКЦ, патріярхат УКЦ та стала передовим меценатом історії українців Канади (УВАН). Зокрема допомагала українській пресі, як «НМ», «ВС» та «Батьківщина». УВАН вшанувала її окремою грамотою та портретом серед найбільш заслужених жертводавців. Померла в Торонто. Похована в родинному гробівці на цвинтарі Мавнт-Говп.

Джерело

Марунчак,  М. БАБІЙ Домка  [Текст] / М. Марунчак // Біографічний довідник до історії українців Канади / М. Марунчак. — Вінніпег, 1986. — С. 32. — Режим доступу: http://diasporiana.org.ua/ukrainica/6928-marunchak-m-biografichniy-dovidnik-do-istoriyi-ukrayintsiv-kanadi, вільний.

 

Article Source

Автор:

Даний автор додав 3091 публікацій.

Залишити відповідь