АТЛАСИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АТЛАСИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ — систематизовані, цілісні зібрання географічних карт про природу, населення та господарство Тернопільщини.

1-й рукописний варіант  Атласів Тернопільської області підготували у ІІ половині 1980-х викладачі природничого ф-ту Тернопільського педагогічного інституту (нині ТНПУ ім. В. Гнатюка) під керівництвом Й. Свинка, однак він не був надрукований.

«Навчально-краєзнавчий атлас Тернопільської області» (2000), що орієнтований на вивчення географії краю та туристично-екскурсійну діяльність, підготували до друку викладачі географічних ф-тів ЛНУ ім. І. Франка та ТДПУ  (нині ТНПУ ім. В. Гнатюка). У ньому на 24 с. вміщено 42 карти різної тематики з довідковими матеріалами.

2001 у видавництві «Мапа» вийшов з друку «Географічний атлас Тернопільської області», призначений для ЗОНІ 2-го ступеня. Змістовий матеріал для карт атласу підібрали викладачі геогр. ф-ту ТДПУ під керівництвом О. Заставецької.

В ньому вміщено 20 карт з пояснюв. текстами, малюнками та фотографіями, що відображають адміністративно-територіальний устрій, природу, населення, культуру краю.

Джерела:

Дітчук, І. АТЛАСИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ [Текст] / І. Дітчук // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. – Тернопіль, 2004. – Т. 1 : А – Й. – С. 57.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2766 публікацій.

Залишити відповідь