АМФІЛОХІЙ

21.11.2019 | Автор: | Категорія: Церковні діячі
АМФІЛОХІЙ (в миру — Головатюк Яків Варнавович; 06. 12. 1894, с. Мала Іловиця, нині 0умс. р-ну — 01.01.1971, там же) — ієромонах, схимандрит-ігумен Свято-Успенської Почаївської лаври — священик УПЦ, схиігумен Почаївської лаври. Святий, чудотворець, старець. День пам’яті 12 травня. Учасник І Світової війни.

Схиігумен Амфілохій народився у селі Мала Іловиця Волинської губернії (нині Шумський р-н Тернопільської обл.) у багатодітній родині Головатюків і був названий Яковом.

У 1912 році Яків Головатюк був покликаний до війська, де у часи Першої Світової війни виконував обов’язки фельдшера. Наприкінці війни потрапив до австрійського полону, а у 1919 році, з Божою допомогою, повертається додому й допомагає батькам по господарству.

У 1925 році Яків стає послушником у Почаївській Свято-Успенської Лаври. Постриг прийняв з ім’ям Іосиф. Дуже швидко по всій Волині пронеслася слава про отця Іосифа як суворого подвижника, вправного костоправа та цілителя.

Після одужання отець Амфілохій продовжує приймати людей, що приїздять до нього з усієї України, Грузії, Молдавії, Середньої Азії та Далекого Сходу.

Один із натхненників спротиву закриттю Почаївської лаври 1963. Першим вирішили закрити для богослужінь Троїцький собор. Отець Іосиф цілодобово служив у Троїцькому соборі акафісти та молебні над хворими, за що зазнав переслідувань від властей. Потім проживав у родинному селі, перед смертю прийняв схиму з іменем Амфілохій.

Уникаючи людської слави, отець Іосиф намагався приховувати від людей, даний йому Богом, дар зцілення. Він часто казав: «Ви думаєте, що я святий? Я грішник! А зцілення ви отримуєте по своїх молитвах і по своїй вірі».

Канонізований 12 травня 2002 рішенням Синоду єпископів УПЦ МП. Мощі його перенесені в підземну частину однієї з лаврських церков.

Джерело

Весна, Х. Амфілохій [Текст] / Х. Весна, А. Сивирин // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. – Тернопіль, 2004. — Т. 1 : А – Й. — С. 35—36. — Режим доступу: http://irbis.library.te.ua/cgi-bin/irbis64r_15/cgiirbis_64.exe?LNG=uk&C21COM=F&I21DBN=ELKKN_READER&P21DBN=ELKKN&Z21ID=&Image_file_name=TEC%5F1%2Epdf&mfn=1&FT_REQUEST=&CODE=696&PAGE=1, вільний.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2968 публікацій.

Залишити відповідь