АКВА Андреа дель

16.10.2019 | Автор: | Категорія: Історія регіону

АКВА Андреа дель (1584 — р. см. невід.) — військовий інженер, архітектор, артилерист, будівельник. За походженням італієць (м. Венеція). Після 1608 працював у Галичині. 1626—1931 керував будівництвом замку в Збаражі, згодом брав участь у спорудженні фортеці в м-ку Ягільниця (нині с. Чортківського р-ну).

Народився 1584 року, походив з Венеції. На початку XVII століття переїхав до Речі Посполитої і працював інженером при дворі Сенявських, а потім Замойських. На теренах Речі Посполитої здобув собі славу майстра зведення оборонних споруд та фортифікацій.

Працював головно зі шляхетськими родами (Конецпольські, Острозькі, Заславські, Замойські, Сенявські і ін.) та їхніми проектами. В більшості його робіт простежуються властиві в той час для голландської та італійської архітектури риси.

Упродовж 1626 – 1631 років Андреа дель Аква разом з Вінченцо Скамоцци працювали над проектом Збаразького замку. Останній детально описав саму ідею та її втілення у праці «Про ідею універсальної архітектури», а Андреа Дель Аква керував будівництвом. Фінансував Христофор Збаразький. Збаразький проект має багато рис схожості з іншими роботами Андреа Дель Акви, але до сьогодні він, на жаль, не дожив – через пів століття його було знищено турками.

Джерело

Пиндус, Б. АКВА Андреа дель [Текст] / Б. Пиндус // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2004. — Т. 1 : А – Й. — С. 30. — Режим доступу: http://irbis.library.te.ua/cgi-bin/irbis64r_15/cgiirbis_64.exe?LNG=uk&C21COM=F&I21DBN=ELKKN_READER&P21DBN=ELKKN&Z21ID=&Image_file_name=TEC%5F1%2Epdf&mfn=1&FT_REQUEST=&CODE=696&PAGE=1, вільний.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2788 публікацій.

Залишити відповідь