АКТ ПОЄДНАННЯ | 1942

 In Релігія | Діяльність церкви
АКТ ПОЄДНАННЯ — документ, що проголошував об’єднання Української автокефальної православної церкви й Автономної православної церкви в УАПЦ. «А. п.» декларував подолання розколу в українському православ’ї.

8 жовтня 1942 в Почаївській лаврі його підписали архієпископ УАПЦ Абрамович Никанор, єпископ УАПЦ Мстислав (Скрипник) та митрополит АПЦ Олексій (Громадський). Вищим органом управління церквою до скликання Всеукраїнського помісного собору мав стати Священний синод. Було підкреслено, що ліквідовано всі розбіжності канонічного характеру.

Більшість єпископату АПЦ сприйняла акт вороже. Негативно поставилися до нього також фашистські окупанти. Після трагічної загибелі митрополита Олексія в травні 1943 цей документ не був втілений у життя.

Джерело

Бистрицька, Е. АКТ ПОЄДНАННЯ [Текст] / Е. Бистрицька // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2004. — Т. 1 : А – Й. — С. 32. — Режим доступу: http://irbis.library.te.ua/cgi-bin/irbis64r_15/cgiirbis_64.exe?LNG=uk&C21COM=F&I21DBN=ELKKN_READER&P21DBN=ELKKN&Z21ID=&Image_file_name=TEC%5F1%2Epdf&mfn=1&FT_REQUEST=&CODE=696&PAGE=1, вільний.

Recommended Posts

Leave a Comment

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt