ЛЕМІШКА Ярослав Петрович

ЛЕМІШКА Ярослав Петрович (26.07.1961, с. Соснів Теребовлянського району Тернопільської області, Україна) — український оперний і камерний співак (тенор). Народний артист України (2011), професор. Чоловік Наталії Лемішки.

Народився  в 1961 році, в с. Соснові Теребовлянського району. З дитинства займався співом, брав участь у шкільному хорі. Любов до пісні та мрія співати на великій сцені не полишали його ніколи. Музичну освіту здобув у Тернопільському музичному училищі, а в 1985 році вступив до Київської консерваторії на вокальний факультет (клас К. Огнєвого).

У 1990 р. повернувся до м. Тернополя , де працював до 1992 року в Тернопільському музично-драматичному  (тепер, Тернопільський академічний обласний український драматичний театр імені Т. Г. Шевченка) театрі на посаді актора драми . Виконував партії Андрія („Запорожець за Дунаєм” С.Гулака-Артемовського), Петра („ Наталка-Полтавка” М.Лисенка),та ін.

Згодом Я.Лемішка став солістом-вокалістом Тернопільської обласної філармонії. У репертуарі співака провідні арії з опер „ Травіата” та „Ріголетто” Дж.Верді, „Тоска” Дж.Пуччіні, „Любовний напій” Г.Доніцетті ,”Шукачі перлів” і „Перська красуня” Ж.Бізе, „Майська ніч” М.Римського-Корсакова , ”Євгеній Онєгін” П.Чайковського, а також романси й народні пісні. Виступав у Бельгії, Іспанії, Голландії, Німеччині та інших країнах Європи, Канади та США.

У 1994 – викладач кафедри музикознавства, сьогодні професор кафедри театрального мистецтва ТПУ ім. В.Гнатюка. З 2007 року – директор Тернопільської обласної філармонії. У 2009 р.- лауреат Всеукраїнської премії ім. братів Богдана та Левка Лепких. У 2011 р.- народний артист України.

Джерело:

Дем’янова, І. ЛЕМІШКА Ярослав Петрович [Текст]  /І. Дем’янова // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. Тернопіль, 2005. Т. 2 : К — О. С. 341.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2338 публікацій.

Коментарі (1)

  1. […] обл.) – співачка (колоратурне сопрано). Дружина Я. Лемішки. Народна артистка України […]

Залишити відповідь