Народний аматорський театр ім. Леся Курбаса

10.02.2015 | Автор: | Категорія: Театр | Кіно

Народний аматорський театр ім. Леся Курбаса
Підволочиського районного будинку культури

Самодіяльний театральний колектив Підволочиського районного будинку культури було засновано у 1963 р. Першим його керівником був Шпікула Мар’ян Васильович.

У 1966 р. керівником драматичного гуртка було призначено Вегеру Поліну Адольфівну. З приходом цієї людини в колектив, розпочалася нова сторінка в його біографії. За три роки наполегливої творчої праці, у 1969 р., колективу було присвоєно (за постановку вистави «Бронепоїзд 14-69») почесне звання «народний». З цією виставою у 1971 р. колектив приймав участь у республіканському огляді драматичних колективів в м. Києві і був нагороджений Золотою медаллю.

Із 1972 – 1979 рр. режисером колективу працював Гордійчук Петро Максимович – талановитий режисер та художник. За період його творчої діяльності було поставлено вистави: А. Мілявський «Історія хвороби», А.Галієв «Голка і багнет», Г.Квітка – Основ’яненко «Шельменко – денщик», О.Фадєєв «Молода гвардія», Г.Запольська «Мораль пані Дульської» та ін.

У 1980- 1982 рр. колектив очолив випускник Рівненського інституту культури Періг Богдан Франкович . Ним було здійснено постановку вистав «Леви на воротах» В.Дрозда, «97» М.Куліша, «Червоненька квіточка» І. Карнаухової.

Починаючи з 1985 р. на посаді режисера народного театру працював Бабій Микола Самійлович. Творчість колективу у цей час ознаменувалась постановкою вистав Л.Українки «Бояриня», Т.Шевченка «Гайдамаки», О.Коломійця «Дикий Ангел» та ін. Колектив неодноразово приймав участь у «Тернопільских театральних вечорах».

У 1995- 1996 рр. режисер Шептицький Богдан Лукич здійснив постановку вистав М. Старицького «За двома зайцями» та В.Герасимовича «Мамона».

З 1997 – 2001 роках режисером працював Грех Євген Петрович. За час його роботи було поставлено виставу Р.Тома «Вісім люблячих жінок».

З 2003 року і по сьогоднішній час режисерами народного театру по сумісництву працюють Промович Олександра Богданівна та Козачок Наталія Петрівна. У репертуарі колективу вистави І.Нечуя – Левицького «Кайдашева сім’я», С.Васильченка «На перші гулі», І. Тендетникова «Хто сміється – тому не минеться» .

У лютому 2007 р. колектив приймав участь у обласному огляді – конкурсі народних аматорських театрів , присвяченому 120-й річниці від дня народження Л.Курбаса . За постановку вистави І.Нечуя – Левицького «Кайдашева сім’я» колектив нагороджений Дипломом І – го ступеня.

Народний аматорський театр з інсценізацією «За те , що так любив Вкраїну» виступив на обласному огляді-конкурсі народних аматорських театрів з нагоди 120-річчя від дня народження Леся Курбаса в Тернопільському районному будинку культури.

У 2009 р. колектив театру представив глядачам постановку М.Старицького «По-модньому».

У репертуарі театру інсценізація поеми Шевченка «Відьма», драми – феєрії Лесі Українки «Лісова пісня».

Постановка вистави А. Крима «Фіктивний шлюб» відбулась 20 листопада 2011 року у районному будинку культури.

У 2012 році аматорський театр здійснив постановку інсценізації О. Промович «Як можу, так викручуюсь» з якою виступив на обласному конкурсі методичних служб районних будинків культури, за що нагороджений дипломом ІІ-го ст.

Народний аматорський театр Леся Курбаса із виставою А.Крима «Фіктивний шлюб» 4 березня 2012 року став переможцем обласного конкурсу народних аматорських театрів з нагоди 125-річчя від дня народження Л.Курбаса за що був нагороджений призом ім. Л. Курбаса та дипломом І-го ст. за зайняте перше місце.

В даний період часу колектив готує до постановки комедію В.Максименка «Незвичайні екзамени» та драми «Убогі душі» за твором В. Щоголіва «Пропала кар’єра».

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1915 публікацій.

Залишити відповідь