Народний аматорський хор «Покрова» народного дому с. Лапшина Бережанського району

Народний аматорський хор «Покрова» народного дому с. Лапшина
Бережанського району

   Тернопільська область,
Бережанський район,
с. Лапшин, 47517

   тел.:067 30 111 23 

   Режим роботи:

   Вівторок:              17.00 – 19.00 год.
   П’ятниця:             17.00 – 19.00 год. 

У мальовничому селі Лапшин Бережанського району з давніх-давен шанували, підтримували і розвивали наші українські звичаї, обряди. В селі дуже шанували спів, тому з покоління в покоління передавалися ці навички співу, а в 2005 році молодь села при народному домі організувала вокальний жіночий ансамбль «Галичанка», керівником якого став Пашуля Олег Володимирович.

Ансамбль постійно вдосконалювався в професійному плані, а також зростав у кількісному складі і вже у 2007 році утворився хор, який дістав назву «Покрова», а в 2011 році хор захистив звання «народний аматорський». Керівником колективу залишився Пашуля О.В.

Мішаний хор «Покрова» існує в народному домі села Лапшинз 2007 р. На сьогоднішній день його склад нараховує 27 чоловік. Хор є активним учасником культурно-мистецького життя села Лапшин, міста Бережани та району.

Багатий, цікавий, різноплановий репертуар хору та висока виконавська майстерність і самобутність дозволили йому посісти чільне місце серед сільських аматорських колективів, які працюють у вокально-хоровому жанрі.

Непересічний талант керівника Пашулі Олега Володимировича вивів «Покрову» на районну сцену, де колектив здобув прихильність і популярність глядачів. Хор «Покрова» регулярно приймає участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні».

У 2009 році хор приймав участь у регіональному фестивалі духовної пісні «Один Бог, один народ, одна Україна», що відбувався у Підгаєцькому районі, нагороджений дипломом.

У 2011 році, коли Бережанський район ставив звітний концерт «Єднайсь український народе» в області, хор «Покрова» приймав активну участь.

Хор «Покрова» добре знаний і у навколишніх селах району, зокрема таких як Вербів, Рогачин-Містечко, Гиновичі, Жуків, бо неодноразово доводилося виступати у таких селах.

Найбільшим творчим доробком хору «Покрова» є спів Божественної літургії у церкві св. Миколая с. Лапшин. В час Новорічних та Різдвяних святхористи щедро розносять адресні пісні віншування, колядки у домівки односельчан, установи та підприємства рідного села.

Колектив є незмінним та незамінним учасником усіх культурно-мистецьких, просвітницьких, громадсько-політичних заходів, дійств, акцій у селі Лапшині.

Постійна, наполеглива, цілеспрямована праця колективу на чолі з невтомним, умілим, ініціативним керівником Пашулею О.В. сприяє росту виконавської майстерності, професійному звучанню, завоюванню прихильності глядачів, зміцненню авторитету.

Мішаний хор «Покрова» народного дому с. Лапшинзаслуговує на увагу як в творчому плані, так і в практичній концертній діяльності. Досвід цього колективу гідний наслідування, активної пропаганди та популяризації.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1902 публікацій.

Залишити відповідь